MECLİS’TEN ULAŞIMA TERCİHLİ SİSTEM...

MECLİS’TEN ULAŞIMA TERCİHLİ SİSTEM ÖNERİSİ

MECLİS’TEN ULAŞIMA TERCİHLİ SİSTEM ÖNERİSİ

MECLİS’TEN ULAŞIMA TERCİHLİ SİSTEM ÖNERİSİ
07 Ocak 2020 - 00:19

YEŞİM DRAMALI
Edirne’nin ulaşımıyla ilgili araştırmalar da bulunan İl Genel Meclisi önerilerini açıkladı.
Edirne’de ki trafik sorunun her geçen gün artığını ve içinden çıkılmaz bir hal aldığını belirten İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş; “Meclis olarak ilimizin her sorununa imkanlarımız doğrultusunda çözmeye çalışıyoruz. Benim gözlemlediğim bir konu var. Edirne’de cidden ve ciddi bir anlamda trafik sorunu var. Basında da takip ediyoruz yetkililerde nedenleri açıklıyor ama bir türlü trafikle ilgili kalıcı çözümlere ulaşamıyoruz. Bütün dünyada toplu ulaşım, öncelikli ulaşım araçlarından biridir. Edirne’de 5-6 tane kavşak var o kavşaklarda  trafik sıkıştığı an toplu ulaşım araçları istedikleri saatte vatandaşları yerinden alamadığı gibi yerinede zamanın da ulaştıramıyor. Bunla ilgili meclis başkanı olarak meclis üyesi arkadaşlarımızla tartışmak istedim. Bu konuyla ilgili komisyona sevkini yapıp buna katkı verecek olan trafik müdürümüz,ulaşım müdürümüz,ETUS’la ilgili ve taksiciler odası başkanlarını mecliste ağırlamak istiyoruz”dedi.
Tercihli ulaşım sistemi ile ilgili ulaşıma çözüm getirmek için meclis olarak araştırma yapılması gerektiğine  dikkat çeken Geçmiş: “Bütün dünya da trafik sorunu var. Edirne’de trafik sorunu içinden çıkılmaz hat safhaya vardı. Yollarımızda mevcut olan trafikte her gün yoğunlaşan araç sayısına oranla,yol açma imkanımızda kısıtlı. Tercihli yol sistemi, tercihli ulaşım araçlarını toplumda tartışmak zorundayız.Sabah 7:30 ile 9:30 arası en çok trafik yoğunluğun olduğu zaman. Birde akşam 16 ile18 saatleri arası bir yoğunluk var. Bizler çevre yolardan veya ara yollardan gidiyoruz. Toplu ulaşımda çalışan taksicilerin öğrenci servislerinin veya ETUS’un başka yol güzergahı kullanma şansı yok. bu yüzden istedikleri saatte vatandaşa ulaşmaları mümkün olmuyor. Bir tercihli yol sistemi olur mu olamaz mı diye araştırma komisyonuna görev verelim. Edirne’deki tercihli ulaşım yol sistemini bir araştırsın bunla ilgili ETUS,Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü,Trafik Şube müdürlüğü ve diğer ulaşım hizmetleri ile bir görüşmeler yapılarak meclisimize komisyon çalışması olarak gerçekleştirelim” şeklinde ifade etti.
Edirne’de ki tercihli yol sistemini sabah 7:30 ile 9:30 Akşamda 16:30 ve 18:00 arası tercihleri çalışmaları yapmak üzere Araştırma ve İnceleme Komisyonunu araştırması için meclis üyeleri tarafından oy biriliği ile kabul edildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAKAN SELÇUK’TAN ÇEKİÇ MÜDÜRE TEŞEKKÜR
BAKAN SELÇUK’TAN ÇEKİÇ MÜDÜRE TEŞEKKÜR
VALİ CANALP’TEN BAYRAM ZİYARETLERİ
VALİ CANALP’TEN BAYRAM ZİYARETLERİ