MEST ETTİLER

MEST ETTİLER

MEST ETTİLER
16 Ağustos 2018 - 03:30

Edirne Müftülüğü tarafından 2018 Yaz Kuran Kursları il finali ve kapanış programı düzenlendi. Öğrenciler, eşsiz bir programla katılımcıları mest etti.

Okulların tatil olmasının ardından 25 Haziran’da Edirne’deki tüm camiler ve Kur’an kurslarında, yaz Kur’an Kursları başlamıştı. Binlerce öğrencinin dini eğitim gördüğü en önemli merkezlerden biri olan yaz Kur’an Kursları, çocuklarla dolmasıyla birlikte iki ay boyunca adeta çiçek açtı. Yaz tatili münasebetiyle kurslara katılan öğrenciler, Kur’an, cami, dostluk ve kardeşlikle buluşurken, dini eğitimin önemli bir kısmını da bu yaz Kur’an kurslarından sağladı. Yaz Kur’an kurslarının Cuma günü sona ermesi dolayısıyla Edirne Müftülüğü kapanış programı düzenledi.

Selimiye Camisinde düzenlenen kapanış programı Saraçlar Kuran Kursu öğrencisi Abdullah Bulut’un açılış Kuranı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Saraçlar Kuran Kursu öğrencileri Sinan Kaya ve Ayetullah Bulut tarafından ilahiler seslendirildi. Yavuz Selim Kuran Kursu öğrencisi Mina Irmak’ta bir birinden güzel şiirler okudu.

Edirne İl Müftü vekili Hayrullah Balta, program hakkında açıklamalarda bulundu. Balta, Edirne ve ilçelerinde 3 bin üzerinde öğrencinin kurslara katıldığını ve bu öğrencilerin din görevlileri nezaretinde 8 haftalık eğitim gördüklerini söyledi.

Programda çocukların temel dini bilgileri, Kuranı Kerim okumasını, namaz kılmasını, cami adabını ve Müslüman’ın bilmesi gereken temel bilgileri öğrendiğini ifade eden Balta, çocukların ömürleri boyunca yapacakları ibadetleri camilerde öğrendiklerini söyledi.

Cuma günü sona erecek olan Yaz Kuran Kursu programı kapsamında Edirne’nin her ilçesinden 2 öğrenci seçip ve bu öğrenciler arasında sınav yaptıklarını söyleyen Balta, çocukları teşvik etmek için kendilerine çeşitli ödüller takdim edileceğini belirtti.

Programın kapanış duası Saraçlar Kuran Kursu öğrencisi Kamil Bağcı tarafından yapıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UZUNKÖPRÜ’DE YANGIN
UZUNKÖPRÜ’DE YANGIN
SAHTE EDİRNE VALİSİ YAKALANDI
SAHTE EDİRNE VALİSİ YAKALANDI