METRUK BİNA İSYANI!

METRUK BİNA İSYANI!

METRUK BİNA İSYANI!

METRUK BİNA İSYANI!
12 Aralık 2019 - 00:22

YEŞİM DRAMALI
Sabuni Mahallesi’ndeki metruk evler tehlike saçıyor.
Sabuni  Mahalle Muhtarlığı metruk evlerin mahallede ki komşulardan aldığı tepkiler üzerine  tehlikenin  ortadan kaldırılması için imza kampanyası başlattı. Edirne merkez çarşının ortasında ki Sabuni Mahallesinde ki metruk evler turistleri hayretler içinde bıraktığını söyleyen Muhtar Aykut Yaman; “ kentimize gelen turistler bu binaları gördüklerinde  hayretler içinde  bakıyor bizler utanıyoruz. Bir an önce bu tarihi dokuların onarılıp tehlikenin ortadan kalkmasını istiyoruz” dedi.
Edirne’nin  bir çok yerinde var olan metruk binalarla ilgili imza kampanyası başlatan  Sabuni Mahallesi Muhtarı Aykut Yaman; “ Mahallemizde bulunan metruk binalardan 10 tane var hepsi büyük tehlike oluşturuyor. Sık sık gündeme getiriyoruz, ancak onarımları konusunda henüz bir gelişme olmayan metruk binalarla ilgili mahalle muhtarlığı olarak imza kampanyası başlattık.
Yıllardır harabe halde duruyorlar ve bir türlü onarılamıyorlar metruk binalar. Bizde bununla ilgili imza kampanyası başlattık.Mahalle sakinlerinden topladığımız  imzaları Edirne Valiliğine ileteceğiz. Mahallemizde yaklaşık 10 tane metruk bina var. Bazılarının yıkılacağı, bazılarının da restore edileceği söylendi. Mahallemiz çarşımızdır. Mahallemizin içinde oteller var. Gelen turistler bu evlere hayretle bakıyorlar. Bu binalar neden onarılmıyor diye soruyorlar. Yetkililere iletmemize rağmen maalesef hiçbir gelişme olmadı. Valilik Çevre Koruma Vakfından aradılar 2020 yılı içinde metruk binalarla ilgili çalışma yapılacağını bildirdiler. Biz bir an önce metruk binaların yarattığı tehlikenin ortadan kalkmasını istiyoruz” dedi.
Sabuni mahallesinde  muhtarlık binası olmadığını ve bu konudaki taleplerini yetkililere ilettiklerini açıklayan Muhtar Yaman;” Mahallede muhtarlık binamız yok. Belediyeye ilettik. Mahallemizin çocuk parkı, kadınlarımız için çok aktiveli spor alanı için yetkililerden talep etti. Bize yapılacağı söylendi. Mahallemizde otopark sorunu da var. Belediyemizle çalışma yaptık. Fil yokuşunun çevresine otopark düşünülüyor” dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haluk Levent özür diledi: Ben başaramadım
Haluk Levent özür diledi: Ben başaramadım
"Can dostlar"ına hayvan otelinde konaklama imkanı