MİLLETİ DOLDURAŞA GETİRİYORLAR, HESAPLARIMIZ...

MİLLETİ DOLDURAŞA GETİRİYORLAR, HESAPLARIMIZ HERKESE AÇIK

MİLLETİ DOLDURAŞA GETİRİYORLAR, HESAPLARIMIZ HERKESE AÇIK

MİLLETİ DOLDURAŞA GETİRİYORLAR, HESAPLARIMIZ HERKESE AÇIK
15 Mayıs 2019 - 08:14
Reklam

Edirnespor Başkanı Savaş Üner, ve Edirne Spor Extra İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Levent Takan, ile gerçekleştirdiği söyleyişinin ikinci bölümünde şu sözleri söyledi.
Adnan Toros’un bir İstanbul spor haber sitesine yaptığı röportajda kadronun şampiyonluk için yeterli olmadığını söylediğini okuduk ve ayrıca ara transferde istediğimiz oyuncuları alamadık gibi bir açıklaması var.
SAVAŞ ÜNER: Ara transferde onun da verdiği isimler var tabii. Sonuçta komite olarak araştırdık ve onun da verdiği isimlerden aldıklarımız oldu. Şimdi ben suçluyum, bu suçlu, şu suçlu dememize gerek yok. Sonuçta bu hata hepimizin hatası.
SON HAFTALARDA GRUPLAŞMA OLDU
Genel olarak tartışmaların çıktığı ana nokta son 3 maça 5 puan önde girip ligi 1 puan geride kapatması Edirnespor’un. Şimdi burada, sosyal medya üzerinden gelen sorularda da var, ortalıkta tartışılan, dedikodu, rivayet şu veya bu diyelim. Denilen şu; Takım içinde oyuncu gruplaşmaları oldu. Edirneli futbolcular, hocanın yapmış olduğu transferler ve bunların hiç birine dahil olmayan oyuncular gruplaşma oluşturdu.
SAVAŞ ÜNER: Son haftalarda bunu biz de gördük. Biraz gruplaşmalar oldu. Hocanın getirdiği oyuncular, Edirneli oyuncular gibi değil de, ama ikili bir gruplaşma oldu. Söylenecek fazla bir şey yok aslında.
SAVAŞ ÜNER: Genel kaptanımız olsun, şube sorumlumuz olsun, hepimiz bu gruplaşmayı kırmak istedik. Bunun için de her şeyi yaptık. Ben gecemi gündüzümü tesiste geçiriyorum.  Herkesin tek tek derdini dinledik. Yok maaşını alamamış, yok para alamamış. Hepsi burada kayıtlı. Hepsini getirdim. Kim ne almış, kim ne almamış
BİR KAÇ OYUNCU DIŞINDA KİMSEYE BORCUMUZ YOK
Şimdi bu konuyla ilgili bir taraftarın ilettiği soru da var. Şöyle demiş; Her sene futbolculara paraları verilmiyor. Bir tek futbolcu bütün paramı aldım demedi şimdiye dek. Bu sene de aynı olay. Adamlara 20-21 maç parasını vermemişsin, peşinatlarının tamamını alamayan varmış. Hatta primleri bile duruyormuş, kusura bakmayın da siz nasıl şampiyon olacaksınız?  Hak var hukuk var.
SAVAŞ ÜNER:  Biz ilk yarı prim olarak oyunculara 200 bin TL para ödemişiz. Bence ufak bir rakam değil. Ayrıca Belediye Başkanımızın şampiyon olursa 300 bin TL prim sözü var. Belki de bu 300 bin, 500 bin olacaktı. Yani yönetim olarak daha başka ne yapmamız gerekiyordu?
Erman Sarı; kalecimiz, ikinci yarı geldi. Peşinatı 35 bin TL. Aldığı para 35 bin TL. Alacağı var mı? Yok. Mesela Onur Atik; 30 bin peşinatla anlaşılmış, aldığı para 30 bin TL. Prim alacağı yok, sadece maç başından 10 bin TL kadar bir alacağı var. Bizden alacağı olan oyuncu sayısını söyleyeyim. Listeye yazılanı söylüyorum; 5 oyuncu. Hadi gözümüzden kaçan falan olmuştur, bizden alacağı olan en fazla 6-7 oyuncu vardır.
Peşinatların hepsi ödendi mi? Yeni alacaklı olan bu 6-7 oyuncunun alacakları prim, maç başı ücretleri mi ?
SAVAŞ ÜNER: Listeye bakalım. Mesela Sertaç Aydın. 30 bin peşinata anlaşmışız, 29 bin TL’sini almış. Öyle büyük rakamlar yok yani. Bu bizden alacaklı olan 6-7 futbolcunun alacakları da sadece maç başı alacakları ve primleri. Bir konuyu daha açıklamak isterim. Insa Sylla’nın bize hiç peşinatsız geleceği söylendi. Ama sonra bir sürü sorun çıktı. Ve ona da ödemeler yaptık. Bir başka örnek; Atakan Serin. 10 bin TL peşinatla anlaştık, peşinatını verdik ve her maçta da cebine harçlığını koyduk. Edirnespor’da geçmişte de oynayan Celalettin kardeşimiz. İkinci yarı aldık 25 bin TL peşinatını da verdik. İnsanlar milletin dolduruşuyla açıklamalar yapıyor ama bizim hesaplarımız herkese açık. İlk yarı ve ikinci yarı takımda oynayan oyuncuların toplam peşinatı 685 bin TL. İlk yarı sonunda da gidenlerin ödenen peşinatları 272 bin TL’dir. Yani oyuncu bütçeniz, bu rakamlara göre yaklaşık 950 bin TL?
SAVAŞ ÜNER: Evet. Yani bu takım 1 milyonluk bir takım. Şampiyon olan takımlara bakarsanız 2, 3 belki de 5 milyonluk takımlar var.
ADNAN TOROS HİÇ BİR ÜCRET ALMADI
Adnan Toros takımın başına teknik sorumlu olarak geldiğinden beri ortalıkta adeta bir şehir efsanesi gibi söylentiler dolaşıyor. Adnan hoca kulüpten hiç para almadı ve hatta ikinci yarı yapılan transferler için de kendi cebinden 350 bin TL harcadı. Doğru mudur bu?
SAVAŞ ÜNER: Evet kendisi kulüpten 5 kuruş almadı. Hatta iki yardımcısının da parasını kendisi ödedi. Ama kendi cebinden 350 bin TL transfer ödediği doğru değil. Adnan hoca bu işi seviyor ve zevkle yapıyor. Maddi durumunun iyi olduğu da biliniyor.  Edirne’den ayrılırken ağladı bile.
Bu soruyu sormamın bir nedeni de; İşte hoca kendi cebinden 350 bin TL harcayınca, yönetim de işler kötüye gitmeye başladığında tavır koyamadı şeklinde ortalıkta dolaşan söylentiler.
SAVAŞ ÜNER: Bu tip söylentiler benim kulağıma gelmedi ama ben para verdi diye sessiz kalacak bir tip değilim. Ki kaldı ki teknik heyet Lüleburgaz maçından sonra yönetime istifalarını sundular. Ama sonuçta bizce başarılılar. Son 2 haftaya kadar herkes İmparator Toros diye bağırmıyor muydu?  En büyük Edirne, hep böyle oynayın, canımızı yiyin demiyorlar mıydı? Niye o zaman son 2 haftada İmparator Toros denilen adamın kapısına gidilip küfürler edildi? Taraftar da bunun cevabını versin, böyle bir şey olur mu? Hoca aynı hoca, değişmedi ki, yönetim aynı yönetim. Futbolcular aynı futbolcular. Bir oyuncu, iki oyuncu çıkar belki. Ama sonuçta bu 18 kişilik kadro. Galatasaray’da şu çıktı, bu girdi, o oynadı, bu oynadı diyor musun. Sonuçta 18 kişilik kadro. Kim varsa herkes aynı mücadeleyi veriyor.
KAPIMIZ HERKESE AÇIK, HERKESİN KATKISINI BEKLİYORUZ
Son 4 yıllık yönetim kurulu isimlerine baktığımızda eski Edirnesporluları, yani Edirnespor’da top oynamış, görev yapmış isimleri pek göremiyoruz. Yeni yönetimde böyle isimleri, yani tüm Edirne’de kabul görebilecek isimleri görebilecek miyiz?
SAVAŞ ÜNER; Eski isimler derken bana birkaç isim söyleyebilir misiniz (Levent Takan’ın yanıtı; Biz şu ya da bu isimi verecek pozisyonda değiliz, işimiz de değil zaten)  Bakın benim herkese kapım açık. Bu ağabeylerimiz, büyüklerimiz gelsinler, önerileri varsa iletsinler, görev almak istiyorlarsa söylesinler. Herkese, her şeye açığım. Böyle bir istek varsa eğer, sizin aracılığınızla sesleniyorum, buyursunlar gelsinler.
DEVAMI YARIN
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI