MUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

MUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

MUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

MUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI
20 Ekim 2021 - 10:30

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla tören  Atatürk anıtında tören düzenlendi.
Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu muhtarları bir araya gelerek Saraçlar caddesinden , kortej eşliğinde Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü.Anıta çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.Törende konuşan Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu Başkanı İrfan Tasmalı, Muhtar köyünde mahallesinde babadır , amcadır , anadır , dosttur. Dert dinleyen , dertleri çözmek için uğraş veren kamunun devletin temsilcisi , kanaat önderi güvenilen kişisidir”dedi.
Toplumumuza hizmet eden devletimizin bağımsız olarak seçilen temsilcileriyiz  şeklinde ifade eden Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu  Başkanı İrfan Tasmalı; “Bizler elli üç bini aşkın sayımızla toplumumuza hizmet eden devletimizin bağımsız olarak seçilen temsilcileriyiz.
Muhtar köyünde mahallesinde babadır , amcadır , anadır , dosttur. Dert dinleyen , dertleri çözmek için uğraş veren kamunun devletin temsilcisi , kanaat önderi güvenilen kişisidir. Hastaların , öğrencilerin ,muhtaçların sorunlarını çözmeye çalışan görevlidir. Muhtar azaları ile birlikte mensubu olduğu ve temsil ettiği köy ve mahalle sakinlerine ayrım yapmaksızın hizmet eder.
İlçelerde kaymakam ve belediye başkanı merkezde vali ve belediye başkanı ile daire müdürleri ortak olarak sorunların çözümü ve dertlerin dermanı için çalışırız.Değerli arkadaşlarım bizlerin bugün buraya toplanmamıza vesile olan bugünü bizlere armağan edenSayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'a yüce meclisimize , bizleri hiç yalnız bırakmayan millet vekillerimize , sayın valimize , belediye başkanımıza , hizmeti geçen kurum ve kişilere şahsım ve temsil ettiğim muhtarlar adına çok teşekkür ediyorum sağ olun var olun İyi ki varsınız “dedi.
Ülkemizde yerel demokrasinin en eski Örneğini temsil eden muhtarlık müessesesi olduğuna dikkat çeken Köy Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sedat Tosun; 1829 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. 19 Ekim 2015 tarihli Başbakanlık Genelgesi ile; muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla 19 Ekim tarihi "Muhtarlar Günü" olarak belirlenmiştir. Vatandaşlarımızın teveccühüne mazhar olan muhtarlarımız, bizzat yaşadıkları köy veya mahallelerindeki sorunları tespit ederek, vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini belirleyerek ilgili makamlara aktarma ve takibini yapmaktadırlar.
Devletin, vatandaşa dokunan en sıcak eli ve vatandaşa en yakın idari birimimiz olan muhtarlarımız, bizlerle mahallelerimizin ve köylerimizin gelişimi ve değişimi konusunda işbirliği ve çözüm sürecine ortaklık ederek kamu hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde halkımıza ulaştırılmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler.Millet iradesiyle devletin şefkat elinin kesiştiği noktayı temsil eden muhtarlık, fedakârlık ve sevgi gerektiren zor bir görevdir.Bu duygu ve düşüncelerle, gerek milletimizin gerekse devletimizin temsilcisi olarak önemli bir görevi ifa eden muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyor, tüm muhtarlarımızın "Muhtarlar Günü"nü kutluyor, ebediyete intikal eden muhtarlarımıza Allah'tan rahmet, görevde olanlara sağlık ve başarılı görevler diliyorum"şeklinde ifade etti.HABER: İPEK HATİPOĞULLARI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI