MUSTAFA NECATİ İLKOKULU, BEĞENİLERİ TOPLAYAN...

MUSTAFA NECATİ İLKOKULU, BEĞENİLERİ TOPLAYAN OKUL OLDU

MUSTAFA NECATİ İLKOKULU, BEĞENİLERİ TOPLAYAN OKUL OLDU

MUSTAFA NECATİ İLKOKULU, BEĞENİLERİ TOPLAYAN OKUL OLDU
19 Ekim 2021 - 09:47

Gerçekleştirdiği etkinliklerle sıkça adından söz ettiren Mustafa Necati İlkokulu öğretmen ve öğrencileri, hafta sonu gerçekleştiren Karaağaç Kabak Festivalinde de tiyatro gösterileriyle katılımcıların bir kez daha beğenisini topladı.
Avrupa Birliği Başkanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg- IPA Bulgaristan – Türkiye  Sınır Ötesi İşbirliği Programının ikinci teklif çağrısı kapsamında yürütülmüş olan CB005.2.23.064 sayılı ‘ Grandma's Chest – Journey In The Land Of Customs Of  Bourgas And Edirne ' '' BüyükanneninSandığı - Burgaz ve Edirne'nin Gelenek Topraklarında Yolculuk '' isimli projenin sürdürülebilirlik faaliyetlerinde kapsamında ‘Lavanta Perisi’ adlı tiyatro oyunu Edirne 1. Kabak Festivali’nde sergilendi.
Okul Müdürü Burçin Ateş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “‘Interreg –IPA Bulgaristan- Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği programı kapsamında Edirne’yi, kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi tanıttığımız ‘Büyükannenin Sandığı’ projemizin sürdürülebilirlik faaliyetleri kapsamında ‘Lavanta Perisi’ adlı tiyatro oyunumuzu Edirne 1. Kabak Festivali’nde sergiledik.
Tiyatro oyununda on sekiz öğrenci yer aldı. ‘Lavanta Perisi’ tiyatro oyunumuz ile, Ece adında bir kız çocuğunun babasının işi dolayısıyla Edirne’ye gitmek için hazırlanırken yaşadığı tedirginliği ‘Lavanta Perisi’ ile yaptığı hayali yolculukla üzerinden attığını izliyoruz.  Edirne’nin kırmızısı, Kakava Şenlikleri, aynalı süpürgesi, badem ezmesi, Edirne halk oyunları sergilenen tiyatro oyunu ile tanıtılmıştır. “
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI