NE MUTLU ETTİĞİ YEMİNE SADIK KALANLARA
Reklam
Reklam
Reklam

NE MUTLU ETTİĞİ YEMİNE SADIK KALANLARA

NE MUTLU ETTİĞİ YEMİNE SADIK KALANLARA

NE MUTLU ETTİĞİ YEMİNE SADIK KALANLARA
18 Ekim 2018 - 06:02

Tükiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Edirne Şubesi tarafından Dünya Astsubaylar Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Dernek adına Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

TEMAD Edirne Şubesi Başkanı Aydın Bildiş, yaptığı konuşmada, Yaşamının her anında ve alanında Türk Silahlı Kuvvetlerinin onurlu bir ferdi olmanın sorumluluğu ile hareket eden, Başarı denildiğinde; ilk Türk yapımı savaş uçağını imal edip , ilk düşman uçağını düşüren astsubay Vecihi Hürkuş,Demokrasi denildiğinde; ihaneti alnından vuran astsubay Ömer Halisdemir,Vatan denildiğinde , bayrak denildiğinde ; hepsi birer Mustafa Kemal olan astsubay emeklileri derneğinin  birer mensubu olmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Biz emekli astsubaylar olarak diyoruz ki ; Bu aziz vatanın her karış toprağı kutsaldır ve üzerinde yaşayan herkes kardeştir . Bu aziz millet bugüne kadar bu kardeşliğin bozulmasına izin vermedi, bundan sonra da vermeyecektir. Şu an vatan toprağında kardeşliğimize ve toprak bütünlüğümüze kasteden kalleşlere karşı mücadele eden ve  yurtdışında devletimizin çıkarlarını korumak için fedakarca çalışan Mehmetçiğimize görevlerinde başarılar diliyoruz. Kalbimiz ve dualarımız , daima onlarla birliktedir.

Buradan , astsubayların şahsında bütün Mehmetçiğe selam gönderiyoruz. Yolumuz ulu önder Atatürk’ün çizdiği yol , hedefimiz çağdaş ve güçlü bir Türkiye’dir. Bizler her zaman bu yolda bu hedefe yürüdük , bundan sonrada yürüyeceğiz . Emekli olana kadar bu amaçla görev yapan astsubaylar, emekli olduktan sonra da TEMAD  çatısı altında toplanarak yine devletinin, milletinin ve cumhuriyetinin yanında olmaya devam edecektir.

Bizler biliyoruz ki ; evlatlarımıza bırakacağımız en büyük miras bir asker çocuğu , bir astsubay çocuğu olmanın onuru olacaktır. Ne mutlu meslek olarak canı pahasına milletine hizmet için astsubaylığı seçenlere , ne mutlu ettiği yemine sadık kalanlara , ne mutlu Türküm diyene.”dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİRKİN SALDIRI!
ÇİRKİN SALDIRI!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!