NİKÂH TAZELEYECEKLER

NİKÂH TAZELEYECEKLER

NİKÂH TAZELEYECEKLER

NİKÂH TAZELEYECEKLER
31 Ocak 2018 - 04:59
Reklam

Edirne denildiğinde akla ilk gelen isimlerinden Bahri Dinar ile Arif Meriç, Türkiye’nin ulusal alanda yayın yapan televizyon kanalı Show TV’de Edirne’yi anlattılar. Dinar ile Meriç televizyon programında 14 Şubat’ta nikah tazeleyeceklerini söylediler.

 

Türkiye’de Edirne’yi tanıtmak için fuarlardan televizyon programlarına, farkındalık çalışmalarına kadar adeta Edirne’nin güler yüzü olan turizm elçileri Tarihi Ciğerci Bahri Bey olarak bilinen Bahri Dinar ile şifacı olarak anılan Arslanzade işletme sahibi Arif Meriç Edirne’yi anlattılar.

 

TATLISIYLA TUZLUSUYLA EDİRNE

Türkiye’de ulusal boyutta yayın yapan köklü televizyon kanalı Show TV’de yayınlanan “Zahide Yetiş’le” programının 412. bölümünde konuk olan Bahri Dinar  “Edirne tava ciğeri”ni Arif Meriç ise Edirne Kallavisinin sırlarını aktardılar. Dün yayınlanan programda 1 saat boyunca Edirne, tava ciğeri, kallaviye hakkında detaylı bilgiler aktaran Dinar ile Meriç, Zahide Yetiş’in sorularını yanıtladılar.

 

MERİÇ: “14 ŞUBAT’TA NİKÂH TAZELEYECEĞİZ”

Arslanzade firmasının sahibi Arif Meriç, Zahide Yetiş’in programında Edirne Kallavisinin sırlarını anlatırken, salonda bulunan bazı kadınların yeniden evlenmek istediğine dair söylemlerine karşı 14 Şubat 2018 tarihinde eşleriyle nikâh tazeleyeceklerini ifade etti. Meriç; “14 Şubat’ta eşlerimizle nikâh tazeleyelim. Getirelim kazanları burada kallavimizi yapalım. 14 Şubat’ı böyle güzelleştirelim. Güllü Kallavi yaparak 14 Şubat’ta söz aldık” dedi. Yetiş, Bahri Dinar ile Arif Meriç’ten gelinlik sözü alarak; “Gelin başımın üstünde yeriniz var. 50 sene sonra yeni gelin adaylarına gelinlik giydireceğiz” dedi.

 

DİNAR: “EDİRNE DAHA DA İLGİ GÖRÜYOR”

Edirne’nin gönüllü turizm elçisi Bahri Dinar tanıtımlarda ön plana çıktığını belirterek; “Arif Meriç ile Show TV’deki Zahide Yetiş’in programına katıldık. Çok güzel çok keyifli bir program oldu tamı tamına 1 saat aralıksız Edirne hakkında konuştuk. Edirne tava ciğeri ve Edirne Kallavisinin yapılışını ve bazı sırlarını aktardık. Edirne bu konuda çok güzel ivme kazandı. Çabamız çalışmalarımız Edirne için. Bize yer verildiği her yerde her zaman Edirne’yi tanıtma için çaba harcarız ve harcayacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MELİH HOCA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
MELİH HOCA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KILIÇDAROĞLU: AYÇİÇEĞİ TABAN FİYATI TON BAŞINA 16 BİN LİRA OLMALI
KILIÇDAROĞLU: AYÇİÇEĞİ TABAN FİYATI TON BAŞINA 16 BİN LİRA...