ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULUN

ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULUN

ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULUN

ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULUN
17 Ocak 2020 - 00:06

Edirne Belediyesi bünyesinde kurulan ve birçok konuda eğitimler vererek; atölye çalışmaları düzenleyen Edirne Akademi, Psikolog Buse Başköylü’yü ağırladı. Psikolog Buse Başköylü, ‘Öfkenin Yıkıcı Etkilerinden Kurtulmak’ isimli semineri ile öfkeyle başa çıkma konusunda önemli bilgiler verdi.
Edirne Belediyesi bünyesinde kurulan ve birçok konuda verdiği eğitimlerle başta çocuklar ve kadınlar olmak üzere toplumun her kesiminde farkındalık yaratan Edirne Akademi, birbirinden farklı konu ve konuklarıyla farkındalık yaratmaya devam ediyor. Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün bünyesinde gerçekleştirilen Edirne Akademi 16 Ocak Perşembe Günü Saat:11.00’de Psikolog Buse Başköylü’yü ağırladı. Psikolog Buse Başköylü, ‘Öfkenin Yıkıcı Etkilerinden Kurtulmak’ isimli semineri ile katılımcılara öfkeyle başa çıkma konusunda bilgiler verdi.

Edirne Psikolojik Danışmanlık Merkezi Kurucusu Psikolog Buse Başköylü, “Edirne Akademi bünyesinde ‘Öfkenin Yıkıcı Etkilerinden Kurtulmak’ adında bir seminer düzenliyoruz. Bu seminerde amacımız öfkelenmemeyi sağlamak değil öfkeyi daha sağlıklı hale getirebilmek. Öfkenin yarattığı olumsuz etkilerden kurtulabilmeyi amaçlamak. Günümüzde öfke çok yoğunlukla hissettiğimiz bir duygu, hepimizin yaşadığı bir duygu bunun sağlıklı bir duygu olduğunu ve bunu nasıl günlük hayata adapte edilebileceği konusunda bilinçlendirme sağlamak ve farkındalık yaratmak amaçlı düzenlediğimiz bir seminer. 2’nci oturumumuzu düzenliyoruz. Daha sonrasın da yeni bir konuya geçeceğiz. Yeni bir konuda farkındalık yaratmak ve bilinçlendirme amaçlı çalışacağız. Seminerimiz şuan 18 yaş üzeri tüm bireylere hitap ediyor. Yetişkin, çift, işyerinde yaşanan öfke kısacası öfkenin yaşandığı her ortama hitap ediyor diyebiliriz. Başvuruları sosyal medya ve internet üzerinden duyurduk. Edirne belediyesi web sitesi üzerinden de başvurularını yapabilirler. 1’inci oturumumuzda katılımcı sayısı iyiydi. Kişiler için memnuniyet de sağladık. Faydalı oldu. Kişilerin fayda sağlayabildiğini gördüğümüz için bu oturumu tekrarlama kararı aldık” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
VETERİNER HEKİMLER ODASININ YENİ BAŞKANI; ÇAKIR
VETERİNER HEKİMLER ODASININ YENİ BAŞKANI; ÇAKIR
LÖSEV AİLERİNİN REHABİLİTASYONU; LSV DÜKKAN
LÖSEV AİLERİNİN REHABİLİTASYONU; LSV DÜKKAN