ÖĞRENCİLER AŞININ ÖNEMİNİ ANLATTI

ÖĞRENCİLER AŞININ ÖNEMİNİ ANLATTI

ÖĞRENCİLER AŞININ ÖNEMİNİ ANLATTI

ÖĞRENCİLER AŞININ ÖNEMİNİ ANLATTI
12 Mayıs 2022 - 09:45

Edirne'de Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri, kent sakinlerine aşının önemini anlattı.
Trakya Tıp Öğrencileri Birliği (TurkMSIC Trakya) üyesi öğrenciler, Saraçlar Caddesi'nde stant kurdu ve vatandaşlara aşı konusunda bilgilendirici broşür dağıttı.
Kent sakinlerine "aşı karşıtlığı toplum sağlığını tehdit eder" uyarısında bulunan öğrenciler, bu konudaki soruları da cevaplandırdı. TurkMSIC Trakya üyesi Yasemin İvgin, AA muhabirine, vatandaşlara çocukluk dönemi, HPV ve Kovid-19 aşıları hakkında bilgi verdiklerini söyledi. Aşı farkındalığı oluşturmayı amaçladıklarını belirten İvgin, "Aşı karşıtlarına tereddütlerinin sebeplerini açıklayarak yardımcı oluyoruz." dedi.
"AŞILAMA ÖLÜMLERİN VE HASTALIKLARIN ÖNÜNE GEÇİYOR"
TurkMSIC Trakya üyesi Selahattin Ufuk Bayrak da Kovid-19'un dünya genelinde çok sayıda ölüme neden olduğunu anımsattı. Aşının salgına karşı en güçlü silah olduğunu vurgulayan Bayrak, şunları kaydetti: "Aşı karşıtlığının toplum sağlığını tehdit ettiğini anlatıyoruz. Onlara nelerden korktuklarını ya da çekindiklerini soruyoruz. Neden korkmamaları gerektiğini anlatıyoruz. Aşıya güven sağlamak amacıyla etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz." diye konuştu.
Nisa Nur Ceviz ise toplumun büyük bir kısmını oluşturan çocukların aşılanmasının önemli olduğunu belirterek, "Aşılanma başladığından beri çocuk ölümlerinde dünya genelinde 5 kat, Türkiye'de 7 kat azalma görüyoruz. Aşılama, ölümlerin ve hastalıkların önüne geçiyor." ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ