ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI
18 Ocak 2020 - 00:26

YEŞİM DRAMALI
Edirne’de 55 bin 272 öğrenci karnesini alarak 15 günlük tatile başladı.
Edirne’de, 2019- 2020 eğitim-öğretim yılında okul öncesinde 6 bin 669, ilkokulda 16 bin 396, ortaokulda 16 bin 920, ortaöğretimde 14 bin 780 ve özel eğitimde 507 olmak üzere toplam 55 bin 272 öğrenci karne aldı. Edirne İstiklal Ortaokulu’nda gerçekleşen karne dağıtımı heyecanı öncesi okul bahçesinde tören yapıldı.
İstiklal Ortaokul Müdürü Yakup Öz;"Birinci dönemin sonuna geldik. Dönem arasında bir ara tatil yapmıştık. 15 günlük tatile çıkacağız. Zaman çabuk geçiyor. Yılsonunda başarılı olabilmek için her gün planlı programlı şekilde çalışmalıyız. Tatilde sosyal etkinliklerin hepsini yapacağız. Bu yıl bakanlığımızın zaten farkındaysanız en çok üzerinde durduğu konu sosyal faaliyetler. Ailenizle birlikte yaptığınız, okulda yaptığınız faaliyetleri istiyorum ama sadece bunlar değil. Yeri geldiğinde planlı şekilde dersle alakalı yapmanız gerekenler ne ise onları da yapacaksınız. Bol bol kitap okuyacaksınız, bol bol soru çözeceksiniz. Herkese iyi tatiller diliyorum. İyi dinlenip iyi çalışın" dedi.
İstiklal Marşı'nın okunmasını ardından öğrencilere karneleri verildi. 5/A sınıfı öğrencisi 10 yaşındaki Doruk Selvili, 98.10 yarıyıl puanıyla sınıfın en başarılı öğrencisi oldu. Selvili, "Ben aslında çok öyle deli gibi ders çalışmadım. Dersi derste öğrenmeye özen gösterdim. Zamanın planlı çalışmaya ve tekrar yapmaya borçluyum. Bu arada en sevdiğim ders Beden Eğitimi. Yarıyıl tatilinde bir hafta ailemle Sapanca'ya tatile gideceğiz. Bol bol kitap okuyacağım. Arkadaşlarıma da tavsiyem bol bol kitap okumaları ve dinlenmeleri. Sonuçta tatil. Herkese iyi tatiller diliyorum" dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
VETERİNER HEKİMLER ODASININ YENİ BAŞKANI; ÇAKIR
VETERİNER HEKİMLER ODASININ YENİ BAŞKANI; ÇAKIR
LÖSEV AİLERİNİN REHABİLİTASYONU; LSV DÜKKAN
LÖSEV AİLERİNİN REHABİLİTASYONU; LSV DÜKKAN