ON AYDIR BUZAĞI DESTEKLERİ VE ÇİĞ SÜT...

ON AYDIR BUZAĞI DESTEKLERİ VE ÇİĞ SÜT TEŞVİK PRİMLERİ ÖDENMİYOR

ON AYDIR BUZAĞI DESTEKLERİ VE ÇİĞ SÜT TEŞVİK PRİMLERİ ÖDENMİYOR

ON AYDIR BUZAĞI DESTEKLERİ VE ÇİĞ SÜT TEŞVİK PRİMLERİ ÖDENMİYOR
14 Eylül 2021 - 09:20

 
CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu on aydır buzağı destekleri ve çığ süt teşvik primlerinin ödenmediğini söyledi.
“On aydır çiftçinin üç kuruş parasını ödemek için neyi bekliyorsunuz?”  diye soran Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Ödenecek para yandaşa olsaydı değil on ay on saat bile beklemezlerdi” dedi.
Bakanlığın bilişim sisteminin bilgisayar korsanlarınca ele geçirildiği ve verilerin ortadan kaybolduğu iddialarına da değinen CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü “Ortada bir Bakanlık var ama neye baktığı belli değil. Çiftçiyi perişan ettiler. Hayvanlar kesime gidiyor. Tarım ve Orman Bakanlığı şu anki haliyle bir Bakanlığın nasıl olmaması gerektiğinin cevabıdır. Elle tutulur bir işleri yok.
Süt destek primlerini 40 kuruştan 20 kuruşa indirmişlerdi. Onu da ödemiyorlar. Bilişim sistemlerinin çöktüğü verilerin kaybolduğu söyleniyor ki; orası da ayrı muamma. Herhalde şimdi tekerleğin icadını tamamladılar. Birkaç binyıla bilgisayarları çözüp çiftçinin parasını ödeyecekler.  AKP Bakanlıklar arasında beceriksizlik yarışması açmış Tarım ve Orman Bakanlığı da ön sıralarda koşuyor.
Bugün marketlerde çok pahalı denen süt ürünlerini vatandaşımız yarın, eğer bu kafa iktidarda kalırsa, iki katı fiyata da yiyemeyecek. Çiftçiyi üretime küstürdüler. Hayvanlarını kesen, satan kendini şanslı saymaya başladı.
Yabancı ülke çiftçileri gülsün diye sıfır gümrükle ithalat yap, kendi çiftçine küçücük desteği bile on aydır ödeme. Çiftçi parasını istiyor. Hatta yasal faiziyle istiyor. Nasıl devlet vatandaş borcunu geciktirince gecikme zammı uyguluyor, çiftçimize de destekler eğer zamanında verilmediyse faiziyle bir an önce ödenmelidir.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ