PEKCANLI’DAN KONUMLU GÖNDERME

PEKCANLI'DAN KONUMLU GÖNDERME

PEKCANLI'DAN KONUMLU GÖNDERME

PEKCANLI'DAN KONUMLU GÖNDERME
17 Ekim 2019 - 04:33

YEŞİM DARMALI
CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, yaklaşan kongre süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Partinin yolunu bilmeyen adaylara konum göndereceğini söyleyen Pekcanlı, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu hakkında da sert eleştirilerde bulundu. Pekcanlı ayrıca gündeme dair diğer konular hakkında da açıklamalarda bulundu.
Pekcanlı açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “30 Eylül 2019 tarihi ile süreç başlamış bulunuyor.  8 Kasım 2019 günü ilçe kongre delege seçimlerinin başlangıç tarihi,1 Aralık Pazar günüde ilçe kongre seçimlerinin bitiş tarihi. 14 Aralıkta ilçe kongrelerinin başlangıç tarihi. 27 Ocak 2020’de ilçe kongrelerinin bitiş tarihi. 3 Şubat 2020 il kongrelerinin başlangıç tarihi,20 Mart 2020’ de de il kongrelerinin bitiş tarihi.
ÖNCE PEHLİVANLAR SAHAYA ÇIKSIN
İl Başkanlığına aday olacak mısınız sorusuna Fevzi Pekcanlı; “Ben kongre ile seçilen başkanlarından biriyim, atamayla gelmedim. İki defa seçildim. Bu süreçlerde neyi ne zaman yapacağımız çok iyi biliyorum. Evet, il başkanlığı için tekrar bir niyetim var. Herkesin gönlünden CHP İl başkanlığı yapmak geçebilir. 4 yıldır bu görevi yapıyorum,4 yıl içinde 3 tane seçim atlattım. Tekrar oturup değerlendireceğiz. Önce pehlivanlar sahaya çıksın. Ben şuanda zaten mevcut il başkanıyım.
İMAMOĞLU’NA ZİYARET
 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve İlçe Belediye Başkanlarıyla birlikte ziyarete gideceklerini açıklayan Pekcanlı ; “ Cuma günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile Edirneli CHP Belediye Başkanları ile bir randevumuz var. Bu ziyaret Edirne’nin menfaatine ve hayırlı olsun ziyareti olacak. Bölgemiz için de hayırlı bir ziyaret olacaktır” dedi.
STK’LAR BİR EYLEM YAPTIDA BİZMİ GİTMEDİK?
 Siyasiler, STK’ların yanında olmuyormuş sorusu üzerine Pekcanlı; “ Ticaret sanayi odasından bir açıklama geldi ve birde Ziraat odası başkanından böyle bir açıklama geldi. Ticaret ve Sanayi Odasının siyasilerle arası gayet iyi, bir bizle iyi değil. Geçen sene Eylül ayında krizin en ateşli olduğu dönemde genel merkezimiz her ile milletvekilleri göndermişti. Bizde gelen yetkililerle birçok yeri gezmiştik. Ankara’dan gelen yetkililerle ESTO’ya gittiğimizde 41 kişilik sanayi odası meclisinden biz ancak 8 kişi gördük. Ama yerel seçimlerde bir partinin belediye başkan adayına meclis toplantısında mikrofon verip propaganda yaptırıyorlar. Siyasilerden ilgi alaka derlerse, biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak üzerimize düşeni yapıyoruz.
Ziraat Odasının çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Çiftçimiz çok zor durumda. Ziraat odası çiftçi ile ilgili yaptığı her etkinlikte yanlarındayız, çiftçimizin de yanındayız. Bu ekonomik krizde, bu zor günlerde yanındayız. Çeltik fiyatı düşük açıklandığında Ziraat Odası bir yelem yaptı da biz mi gitmedik? Yeter ki Ziraat odası onların yanında bulunacağımız etkinlikleri yapsınlar, biz çiftçimiz ve üreticimizin yanında oluruz.
 ASKERİMİZİ AYAĞINA TAŞ DEĞERSE BİZİMDE GÖZÜMÜZE YAŞ DEĞER
Barış Pınarı Harekatı sürecinde olan tüm Türk Silahlı Kuvvetlerimizi kalben desteklediğimizi ve ayaklarına taş değmesini istemiyoruz. Askerimizi ayağına taş değerse bizimde gözümüze yaş değer. Tüm silahlı kuvvetlerimize operasyonda başarılar diliyorum. Süreci yakından takip ediyoruz, bu anlamda askerimizin Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı olarak, hayırlısı ile bu operasyon biter, askerimiz başarı ile süreci tamlar yurdumuza geri döner. Umarım üzücü haberler almayız. Kalbimizle Mehmetçiğimizin yanındayız
ZATEN İKİ DÖNEMDİR VEKİLDEN DESTEK GÖRMEDİM
Partinin gurup toplantısına gitmeyip ilçeleri gezerek sizin karşınıza bir oluşum çıkarma çabası içinde olduğu duyumlara ne diyorsunuz sorusuna Pekcanlı, “Grup toplantısına gidip gitmemesi vekilin kendi tercihi. Kongre sürecinde gezerler olabilir. Bizim ters düştüğümüz konular olmuştur ama ne il başkanı olarak ben, ne vekilimde çizgisinin dışına çıkarak bir saygısızlığı olmamıştır. Alpulu Şeker fabrikası açılışına gitmesi kesinle tasrif etmedim. Etmemde doğru bir hareket değildi, ama tercih onun tercihi. Burası Cumhuriyet Halk Partisi tek adamla yönetilen bir parti değil. Vekilim geziyorsa hayırlısı olsun. Zaten iki dönemdir ondan bir destek görmedim
PARTİNİN YOLUNU BİLMEYENE ADAYLARA KONUM ATAYIM
Aday olmak isteyim ve hiç partiye uğramayan CHP’li üyelerle ilgili yaptığı açıklamada Pekcanlı; “Benim siyaset yapma, kongreye girme hakkı vardır. Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olan bu partinin kimliğine yakışan herkesin ilçe başkanlığı, il başkanlığı yapma hakkı vardır. Bu hakkı kimsenin elinden alma hakkımızda yoktur. Duyuyoruz bazı arkadaşları, aday olmayı düşünen arkadaşlara yardımcı olma adına, partinin yolunu bilmeyenlere gelmek isteyenlere partinin konumunu atarım, önce partinin yolunu öğrensinler ondan sonra bu girişimlerde bulunsunlar.
İYİ PARTİ İTTİFAKINDAN MASADAN KALKAN BİZ OLMAYACAĞIZ
 Bazı illerde İYİ Parti ile ittifak bozulacakmış siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna Pekcanlı; “İşin pozitif tarafından bakıyorum. Biz ittifak anlaşmamızı bu masada yaptık ve biz hala bu masadayız. Elimizde bir hançerle oturmadık biz. Kalktığımızda da elimizde bir hançer olmayacak. Bu ittifakta masadan kalkan taraf biz olmayacağız. Biz nasıl başladıysak öyle götürme tarafındayız. Farklı siyasi partilerden bu ittifak bozma girişimleri olduğunu duyuyoruz.  Bizde bu tuzağa düşmeyeceğiz.
CHP ETUS’UN SAHİBİ DEĞİL
 ETUS’un vergi borçları ile ilgili araçlarına el konacakmış ve güzergahlarda bitmeyen sorunlarla ilgili soruya Pekcanlı; “ doğru olan her şeyin yanındayız, yanlış olanın değil. Cumhuriyet Halk Partisi ETUS’un sahibi değil bunu da söylemek istiyorum. ETUS güzergahları okullar açılmadan önce başlansaydı belki insanlar daha alışmış olabilirdi. Ama şu da var ki sistem başlıyor, insanlar o gün daha isyana başlıyor. Her yeni şeyin oturuşması zaman alır bu da zamanla oturuşacaktır. 16 milyon borcu yeni duydum. Teminat verip veremeyecekleri konusu ETUS başkanın vereceği cevaptır.  ETUS teminat gösteremeyecek kadar küçük bir kuruş değildir”dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MAHALLE HALKI SEFERBER OLDU
MAHALLE HALKI SEFERBER OLDU
SELİMİYE CAMİİNDE MANEVİ MASA
SELİMİYE CAMİİNDE MANEVİ MASA