POLİSE VE JANDARMA’YA ÖZEL İDARE’DEN ARAÇ

POLİSE VE JANDARMA’YA ÖZEL İDARE’DEN ARAÇ

POLİSE VE JANDARMA’YA ÖZEL İDARE’DEN ARAÇ

POLİSE VE JANDARMA’YA ÖZEL İDARE’DEN ARAÇ
02 Temmuz 2019 - 04:12

YEŞİM DRAMALI
Edirne İl Genel Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantıları başladı. İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ilk oturumda, İdari ve Mali İşler Komisyonu tarafından meclise sunulan rapor kapsamında; İl Özel İdaresi bütçesinden satın alınacak 4 aracın İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’na hibe edilmesine oybirliğiyle karar verildi.
Edirne İl Genel Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantıları dün İl Genel Meclis toplantı salonunda başladı. Mehmet Geçmiş başkanlığında gerçekleşen toplantıda, İdari ve Mali İşler Komisyon Raporu Komisyon raporu Başkan  Zafer Sünter tarafından meclise sunularak, İl Özel İdaresi bütçesinden satın alınacak 4 aracın İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’na hibe edilmesi ile ilgili rapor mecliste  oybirliğiyle kabul edildi.
İdari ve Mali İşler Komisyon Başkanı Zafer Sünter tarafından meclise sunulan rapor şu şekilde: “Emniyet Müdürlüğü’nün hizmetlerinde kullanılan ekip otolarının motor gücü, kapasitesi, fren sistemleri gibi teknik özelliklerinin koruma hizmetlerinde yetersiz kaldığı; bu nedenle geçişlerde, durma ve kalkış anlarında araçların teknik özelliklerinin yetersizliğinden dolayı güvenli duruş ve süratli kalkış yapılamadığından görevli personelin ve koruma hizmeti verilen şahısların can güvenliği konusunda zafiyetler yaşandığı komisyonumuzca tespit edilmiştir.Ayrıca, Edirne İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında meydana gelen göçmen kaçakçılığı ve insan ticareti ile uyuşturucu madde imal ve ticareti suçları yoğunlukta olup, çeşitli terör örgütü mensupları tarafından Avrupa ülkelerinde kaçmak için geçiş güzergahı olarak kullanılmaktadır. Kaçak geçiş sebebi ile sınır alanlarında köylü vatandaşlarımızın tarlaları ve mahsullerinde de zararlar oluştuğu tespit edilmiştir. Bu nedenle belirtilen hususlar dikkate alındığında suç ve suçlularla mücadelede sivil araçların kullanılmasının etkili olacağı kanaatine varılmıştır.
Bu bilgiler çerçevesinde, Emniyet Genel Müdürlüğü’nde kullanılmak üzere Sedan Tipi 150 PS ve üzeri benzinli 2 adet ve İl Jandarma Komutanlığı’nda kullanılmak üzere 2 adet 4*4 1.5 DCI 110 BG olmak üzere toplam 4 adet aracın hibe edilmek üzere İl Özel İdaresi bütçesinden alınmasına komisyonumuzca karar verilmiştir”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAŞ KISITLAMASI DENETİMİ
YAŞ KISITLAMASI DENETİMİ
EDİRNE’DE PANDEMİYE RAĞMEN BİNLERCE İŞYERİ AÇILDI
EDİRNE’DE PANDEMİYE RAĞMEN BİNLERCE İŞYERİ AÇILDI