RAYLAR YERİNE OTURMAYA BAŞLADI

RAYLAR YERİNE OTURMAYA BAŞLADI

RAYLAR YERİNE OTURMAYA BAŞLADI

RAYLAR YERİNE OTURMAYA BAŞLADI
12 Aralık 2019 - 00:20

YEŞİM DRAMALI
Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine iki ay önce göreve gelen Başkan  Oğuz Akkuzu değerlendirmelerde bulundu.
İki ay önce göre gelen Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik Başkanı Oğuz Akkuzu; “ Bir buçuk ay önce göreve geldik. Birliğimizde göreve geldiğimizde 14 araçtan sadece 3 çalışabilir pozisyondaydı. 6 aracı tamirini bakımını yaptırıp çalışanların hizmetine sunduk dedi.
VETERİNERLERİN İLAÇLARI BİLE YOKTU
Veteriner hekimlerin üyelere hizmet verecek ilaçlarının olmadığını söyleyen Akkuzu; “Veteriner Hekimlerimizin bagajlarında ilaçları yoktu,üyelerimize yeterli hizmeti sağlayamıyorduk,kısa süre içinde ilaç alımını gerçekleştirdik ve şuanda üyelerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeterlilikte ilacımız var. Veterinerlerimiz hali hazırda tüm imkanları ile üyelerimize hizmet verebilir duruma geldik.
ÇALIŞANLAR 6 AY MAAŞ ALAMAMIŞLAR
Birliğe ait telefon hatları ile ilgili sıkıntılarımız vardı onları açtık. Sağda çalışan personellerin  üyelere kolayca ulaşabileceği duruma getirdik. Birlik çalışanlarımız 6 ya maaşlarını alamamışlardı alacakları vardı. Aralık ayı içinde iki maaş ödemesini yaptık. Bu ay sonu da iki maaş ödemesini de yapıp Ocak ayı içinde de maaşla ilgili alacak kısmını kapatıp düzenli bir maaş ödemesi yapar hale gelmek istiyoruz.

YENİ DÜVE ÇALIŞMASI VAR
Düvelerle ilgili Konya’dan bir üretici ile 120 düve konusunda anlaştık.Önümüzde ki hafta içi seçim için gelecekler. Bizde bununla ilgili bir ön çalışma yapıyoruz.Sağda onlar çalışma yapıyoruz, onayını verdiği gibi ilk etapta 60,ikinci etapta 60 olmak üzere 120 tane düve sevkiyatını üyelerimizde alıp gerçekleştirmiş olacağız.Biz bu konulara ağırlık vermek istiyoruz. Yıllardır üyelerden düve alımı ile ilgili bir girişimde bulunulmamış şimdiye kadar.  Biz bununla ilgili internet sayfası kurup sosyal medyada hem aldığımız düvelerle ilgili hem de işletmelere gönderdikten sonra görüntülerini fotoğraflarını  çekip sosyal medyada paylaşıp bunun artarak çoğalması için uğraş vereceğiz”
KOYUN KEÇİ BİRLİĞİ İLE ANLAŞMA AŞAMASINDAYIZ
Koyun  Keçi Birliği ile iletişim halindeyiz. Koyunların aşılamaları var. Karma aşılar var. Bunlarla ilgili takvim hazırlayıp takibini de biz yapmak şartı ile koyun keçi birliği üreticileri ile birliği anlaş yapabilirsek Damızlık birliğine bir gelir kaynağı sağlamak istiyoruz
HAYVAN HASTANESİ İLGİLİ ÇALIŞMLARIMIZ VAR
Hayvan hastanesi ile ilgili hiçbir girişim yapılmamış. Uzman Veteriner Hekimimiz var, dahiliye üzerine ihtisas yapmış. En azında pet üzerine burada pet üzerine yoğunlaşıp aşılama ile ilgili bir takım girişimlerde bulunmak istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız var.İlk önce bir fizibilite çalışması yapacağız ne kadar yansıtabiliriz diye bununla ilgili girişimde bulunmak istiyoruz.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'' RANDEVULU SANAL SIRA '' SİSTEMİ HAYATA GEÇTİ
'' RANDEVULU SANAL SIRA '' SİSTEMİ HAYATA GEÇTİ
TABAKOĞLU İLE DEVAM
TABAKOĞLU İLE DEVAM