“RESMİ KURUMUN KENDİNİ BU ŞEKİLDE REKLAM...

“RESMİ KURUMUN KENDİNİ BU ŞEKİLDE REKLAM ETMESİNE GEREK YOK”

“RESMİ KURUMUN KENDİNİ BU ŞEKİLDE REKLAM ETMESİNE GEREK YOK”

“RESMİ KURUMUN KENDİNİ BU ŞEKİLDE REKLAM ETMESİNE GEREK YOK”
15 Ekim 2021 - 10:43

Selimiye Meydan projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafında çalışma sahasına konulan tabelanın Selimiye camiinin tarihi dokusunu kapattığını ifade eden Edirne Kent Konseyi Başkanı Ziya Gökerküçük,bir resmi kurumun kendini bu şekilde reklam etmesine gerek yok dedi.
Edirne Kent Konseyi tarafından yapılan basın açıklamasında hafta sonu Edirne’de gerçekleşecek olan Türkiye Kent Konseyleri Platform 27. Genel Kurulu ile ilgili program hakkında bilgi veren Başkan Ziya Gökerküçük’ bir gazeteci tarafından Selimiye Meydan projesi çalışmaları kapsamında alana  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından konulan tabela sizce büyük mü sorusuna, Edirne’ye gelen insanlar Eski camii tarafından baktığında Selimiye Camiinden çok o tabelayı görüyor. Bir resmi kurumun kendini o şekilde reklam etmesine gerek yok. Zaten her tarafta var diye ifade etti.
Proje çalışmalarını yakından takip ettiklerine belirten Kent Konseyi Edirne Temsilcisi Ziya Gökerküçük; Nasıl baktığımız belli. Yıllardır orasının temizlenmesi güzelleşmesi için uğraşmıştık zaten. Yapılacak sürenin 130 olduğu diyorlar. 10 Eylül gibi alındı bu da demek ki 20 Ocak gibi bitmesi lazım biz onu takip edeceğiz. Çünkü kar yağdı buz oldu diye erteleyebilirler. Para yetmedi diye erteleyebilirler. Bunların olamaması alazım. Gerçekten yapılan acaba Belediyenin onayladığı projemi. Yemiş kapanın ihyası felan inşallah bunlar olmaz,planda çünkü yoktu.
Bir rahatsızlığımız var,kocaman bir tabela koymuşlar çok yanlış. Umarız onu da Çevre Şehircilik Bakanlığı oradan kaldırır. Çünkü 130 gün inşaat sürecekse yeri değiştirilir başka çare bulunabilir. Hele hele Edirne’ye gelen insanlar Eski camii tarafından baktığında Selimiye Camiinden çok o tabelayı görüyor. Bir resmi kurumun kendini o şekilde reklam etmesine gerek yok. Zaten her tarafta var”dedi.
Türkiye Kent Konseyleri Platformu 27. Genel  Kurulun Edirne’de gerçekleşeceğini ifade eden Gökerküçük,bir çok ilden temsilcilerin geleceğini ifade etti. Ve genel kurulda iklim krizinin ele alınacağını söyledi. HABER:CANAN KAYA
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet Cemal
    1 ay önce
    Bence tabelaya boşu boşuna takılmayın bu kadar öğrencinin olduğu yerde biraz fiyatlara takılın daha yararlı olur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI