SABUNİ MAHALLESİ GÜZELLEŞİYOR

SABUNİ MAHALLESİ GÜZELLEŞİYOR

SABUNİ MAHALLESİ GÜZELLEŞİYOR

SABUNİ MAHALLESİ GÜZELLEŞİYOR
10 Ocak 2020 - 09:08

CANAN KAYA
Sabuni Mahallesi Muhtarı Aykut Yaman düzenlediği basın toplantısında göreve geldiği günden beri yaptığı işleri anlattı. Yaman, göreve geldiğinden beri Sabuni Mahallesi sakinleri istekleri doğrultusunda, daha huzurlu yaşanabilir bir mahalle olabilmesi için çalışmalar sürdürdüklerini belirtti.
YEŞİL ALAN OLUŞTURULACAK
Lise Bayırı Sokağı Talatpaşa Asfaltı tarafında eski halde bulunan radyo ve televizyon tamiri yapılan işyerinin yıkımını gerçekleştirdiklerini belirten Muhtar Yaman;“Uzun yıllardır boş duruyordu. Kulübenin olduğu yerin çevresini de düzenleme kararı aldık. Sahibinden imzalı dilekçe aldıktan sonra belediye ile harekete geçtik. Mahalle halkının da şikâyetleri vardı. Kulübenin kötü görüntüye neden olduğunu söylüyorlardı. Benden düzenleme yapmamı istediler. Bizde gerekeni yaptık. Bir hafta sonunda yer temizlendi. Fen İşleri Müdürlüğü yıkımı gerçekleştirdi. Bu alan Mart ayında çiçeklendirilip, yeşillendirilecek ve güzel bir görüntü ortaya çıkacak” dedi.

Belediye ekiplerinin bölgedeki alt geçidin yanında bulunan merdivenlerin kaldırılacağının bilgisini aldıklarını ifade eden Muhtar Yaman, mahalle sakinlerinin rahat edebilmesi adına çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.O bölgede oturan mahalle sakinleri de bu görüntü kirliliği yok olacağı ve güzel bir görüntü oluşacağı için memnuniyet duyduklarını söylediler.
KÜFLENEN DİREKLER İÇİN TREDAŞ’A DİLEKÇE VERDİK
Vavlı Sokak ile Fil Yokuşu Sokak’taki küflenmiş elektrik direklerinin bakımı için TREDAŞ’a dilekçe verdiklerini belirten Muhtar Yaman, “Olumlu dönüş aldık. Kabloların en kısa sürede yer altına alınacağını ve direklerin de yenileneceğini söylediler. Onlara da teşekkür ederiz” dedi.
Muhtar Aykut Yaman ayrıca 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla tüm gazetecilerin bu onurlu gününü kutlayarak başarılarının devamını diledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAKAN SELÇUK’TAN ÇEKİÇ MÜDÜRE TEŞEKKÜR
BAKAN SELÇUK’TAN ÇEKİÇ MÜDÜRE TEŞEKKÜR
VALİ CANALP’TEN BAYRAM ZİYARETLERİ
VALİ CANALP’TEN BAYRAM ZİYARETLERİ