"SAĞLIKLI EĞİTİM İSTİYORUZ;DERS...

"SAĞLIKLI EĞİTİM İSTİYORUZ;DERS SÜRESİ 30 DAKİKA OLSUN"

"SAĞLIKLI EĞİTİM İSTİYORUZ;DERS SÜRESİ 30 DAKİKA OLSUN"

08 Ekim 2021 - 10:48

Eğitim İş Türkiye genelinde koronovirüs tedbirleri kapsamında ‘Sağlıklı eğitim istiyoruz’ slogonıyla okullarda tedbirlerin artırılması için mücadelesini sürdürmeye devam ederken Edirne Eğitim İş Şubesine bağlı eğitimciler ders sürelerin kısaltılması için yakalarına "Ders süresi 30 dakika olsun" kokartı takarak gideceklerini açıklayan şube başkanı Murat Akçay,biz okullarda sağlıklı eğitim istiyoruz dedi.
“Sağlıklı Eğitim İstiyoruz” talebiyle 28 Eylül 2021 tarihinde, ülke genelinde başlattığımız kokart eylemimize devam ediyoruz diye açıklama yapan Edirne Eğitim İş Şube Başkanı Murat Akçay; “Bu kapsamda, her Perşembe ve Cuma günü eğitimin başka bir sorununu gündeme getirerek iş yerlerimize kokart takarak gideceğiz.
Bu hafta öğretmenlerimiz, 7-8 Ekim Perşembe ve Cuma günleri "Ders süresi 30 dakika olsun" talebini ifade eden kokartlarla derslere gireceklerdir.
Bir kez daha altını çiziyoruz; gerekli koşulların sağlanmadığı her gün sadece eğitim emekçileri ve öğrencilerin değil, tüm toplumun sağlığıyla kumar oynanacaktır. Savaşlarda bile hedef alınmayan, dünyanın en güvenli yerleri olması gereken okulların, salgına karşı kaderine terk edilmiş bu halini kabul etmiyoruz”dedi. Haber : Canan KAYA
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI