ŞAHİN’DEN ESNAF ADINA ÇAĞRI

ŞAHİN’DEN ESNAF ADINA ÇAĞRI

ŞAHİN’DEN ESNAF ADINA ÇAĞRI

ŞAHİN’DEN ESNAF ADINA ÇAĞRI
21 Ocak 2021 - 23:51

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Şahin, esnafa verilen desteklerden yararlanamayan esnaflar için başvuru sürecinin bir kez daha gündeme gelmesi gerektiğini söyledi.
Esnaf  için 2020 yılının zor geçtiğini  ifade Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Şahin;“2020 yılını taşıma sektörü olarak çok zahmetli çok zararlı bir şekilde kapattık. Pandemi bu işte büyük rol oynadı. Bunun karşılığında gerekli teşvikleri gerekli esnafla ilgili bağışları pek aldığımız söylenemez. 2021’in başında Cumhurbaşkanımızın açıkladığı kararla esnafa destek kampanyası oluştu. Bununla ilgili sadece şoför esnafı değil kahveci, lokantacı hepsi e-devlet şifreleriyle başvuru yaptılar. İnternet ortamından bu işi yapabilen esnaf grupları oldu. Ama aynı zamanda mağdur olan esnafların olduğunu duyduk. Bize dönüşler oldu. İnşallah bu teşviklerle ilgili bakanlığımız veya hükümetimizin tekrar yararlanamayan esnaf gruplarıyla ilgili bir uzatma ya da tekrar başvuru şeklinde karar açıklanır. Beklentimiz bu yönde”dedi.
AŞI UMUDUMUZ
Tek umudumuz aşı  diyen Şahin; “ 2021 yılı itibariyle aşı olunmaya başlandı. Bütün vatandaşlar sırasıyla aciliyetine göre devam edecek. Biz de bu işin en başında yer alan esnaf gruplarındanız. Çünkü toplu ulaşım yapıyoruz. Taksilerde her gün vatandaşlarla temas halindeyiz. Aşılar olduktan sonra her şeyin inşallah normale döneceğini düşünüyoruz. Ama bu her şeyin bir anda biteceğini göstermiyor”dedi.
BELEDİYE BAŞKANIMIZ BİZİ SEVİNDİRDİ
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ruhsatlarda yüzde 75 indirim yaparak şoför esnafına can suyu olması bizi çok sevindirdi diye açıklayan Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Başkanı Ali Şahin; “Eskiye dönmemiz biraz zaman alacak. Son kararda sağ olsun belediye başkanımız hat ruhsatlarıyla ilgili yüzde 75’e çıkararak Haziran ayında alınması esnafı çok sevindirdi. En azından bir soluktur. Haziran’da tekrar pandemi nereye gidiyor diye tekrar bakacağız. Esnaf adına merkezi hükümetten tekrar taleplerimiz olacak. Dediğim gibi 2020’nin izlerini silmek şu anda biraz zor görünüyor. Bu da esnafa verilecek teşvikler, hibeli krediler veya düşük faizli belli süre alınmayacak kredilerle belki bu işi biraz daha eskiye döndürmek için daha hızlı yol alacağımızı düşünüyorum”şeklinde ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE’DE KORONAVİRÜS DENETİMİ YAPILACAK
EDİRNE’DE KORONAVİRÜS DENETİMİ YAPILACAK
POLİSTEN DOLANDIRICILIK UYARISI
POLİSTEN DOLANDIRICILIK UYARISI