SAL 20 EKİM’DE BAŞLAYACAK

SAL 20 EKİM’DE BAŞLAYACAK

SAL 20 EKİM’DE BAŞLAYACAK

SAL 20 EKİM’DE BAŞLAYACAK
13 Eylül 2019 - 08:39

MERT SOYLU
Edirne Süper Amatör Ligi ve 1.Amatör Ligi 2019 – 2020 Sezonu fikstürü, dün Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ASKF Sosyal Tesislerinde yapılan toplantı ile belirlendi.
Edirne Süper Amatör Lig ve 1.Amatör Ligde mücadele edecek kulüp temsilcilerinin katıldığı fikstür çekimi toplantısında  2019 – 2020 sezonunda SAL’ın 20 Ekim 2019 tarihimde başlaması kararlaştırıldı. Havsa Birlikspor’un ligden çekildiğine dair verdiği dilekçe sonrası lig 11 takımla oynanacak ve 2 takım sezon sonu küme düşecek.
Türkiye Futbol Federasyonu Edirne İl Temsilcisi Yavuz Çiroz, ASKF Genel Sekreteri Yılmaz Eygül,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Temsilcisi Süleyman Simooğlu, TÜFAD Edirne Şube Başkanı Erdoğan Öztürk ve TFFHGD Edirne Temsilcisi Yalçın Biçer’in hazır bulunduğu toplantı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Ardından Edirne İl Temsilcisi Yavuz Çiroz, ASKF Genel Sekreteri Yılmaz Eygül,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Temsilcisi Süleyman Simooğlu, TÜFAD Edirne Şube Başkanı Erdoğan Öztürk ve TFFHGD Edirne Temsilcisi Yalçın Biçer birer konuşma yaptılar.
Konuşmaların ardından 2019 – 2020 sezonu için İl Tertip Komitesinde kulüpleri temsil edecek ismin belirlenmesine geçildi. Buna göre Faruk Kosva (Yıldırım Kazanovaspor), Yurdaer Varda (Karaağaç Karlıova) Şenol Gercüş (Yeniimaretspor)  asil üyeliklere, Ersoy Özdemir (Mega Genç Spor Kulübü), Göksel Tokmak (Süloğluspor), Çetin Mercan(Çarşıspor) yedek üyeliklere seçildiler.
Daha sonra kulüp temsilcilerinin görüşleri alındı. Yapılan oylama sonunda Süper Amatör Liginin 20 Ekim 2019 tarihinde başlaması ve 29 Aralık tarihinde de ilk yarının sona ermesi kararlaştırıldı.İkinci devre 26 Ocakta başlayacak. Lig 5 Nisan’da sona erecek.
SAL’da kulüp temsilcilerinin yaptığı kura çekimi sonrası 20 Ekim 2019 tarihinde ilk hafta maçları şöyle belirlendi;
ÇARŞISPOR – KİRİŞHANESPOR
AŞÇIOĞLU – TUNCASPOR
MEGA GENÇ – LALAPAŞA
YILDIRIM GB- K.KARLIOVA
İPSALASPOR – OSMANLI
YENİİMARET (BAY)
1.AMATÖR’DE KEŞANSPOR 1959 ÇEKİLDİ
SAL’da fikstür belli olması ile beraber  verilen aradan sonra  1.Amatör Lig kura çekimine geçildi. Geçen yıl SAL’dan düşen Keşanspor 1959’un ligden çekilmesi ile takım sayısı azaldı. Geçen yıl uygulamaya koyulan ve takımların maddi durumları göz önüne koyularak yapılan ilçe – merkez grubu bu yılda kulüplerin istekleriyle tekrar kabul edildi. A Grubu olarak bilinen merkez grubunda 8, B Grubu olarak bilinen ilçeler grubunda Keşan’ın çekilmesi nedeniyle bu grup 7 takımdan oluştu. Alınan görüşler sonrası 1.Amatör Lig 3 Kasım 2019 tarihinde başlaması kararı alındı. İlk yarı 15 Aralıkta bitecek. İkinci yarı 2 Şubat’ta başlayıp, 15  Mart’ta bitecek. Burada  1’inci sıradaki takımlar direk bir üst lige çıkarken, 2 ve 3’ler play – off oynayacak.
1.Amatör Ligde  kulüp temsilcilerinin yaptığı kura çekimi sonrası 3 Kasım  2019 tarihinde ilk hafta maçları şöyle belirlendi;
A GRUBU
AYŞEKADIN -  DSİ
SARAÇHANE KARAAĞAÇ ARDA
KAZANOVA – KÖPRÜCE
HAVSA YENİMAHALLE – SÜLOĞLU
B GRUBU
ANAFARTALAR – KEŞAN İDMAN YURDU
KIRCASALİH – SUBAŞI
ENEZ- YENİ KARPUZLU
MESCİTPAŞA BAY
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE’DEKİ YAPILARIN İSTATİSTİKLERİ AÇIKLANDI
EDİRNE’DEKİ YAPILARIN İSTATİSTİKLERİ AÇIKLANDI
TURİZMDEN BEKLENTİMİZ YÜKSEK
TURİZMDEN BEKLENTİMİZ YÜKSEK