ŞEKER FABRİKALARI OLMASAYDI BUGÜN KOLONYA...
Reklam

ŞEKER FABRİKALARI OLMASAYDI BUGÜN KOLONYA BİLE YAPAMAZDIK

ŞEKER FABRİKALARI OLMASAYDI BUGÜN KOLONYA BİLE YAPAMAZDIK

ŞEKER FABRİKALARI OLMASAYDI BUGÜN KOLONYA BİLE YAPAMAZDIK
21 Mart 2020 - 00:07

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı konuşmada dünyada yaşanan corono virüs krizinin zor bazı ürünleri paranız olsa dahi alamadığınızı bir kez daha gösterdiğini belirtti.
Doç. Dr. Gaytancıoğlu CHP’nin altı okundan birisinin devletçilik olduğunu bunun da stratejik ürünleri kar amacı gütmeden üretmek, ülke  içinde kendi kendine yeterli olmak için konulduğunu hatırlattı. Bugün dezenfektan, kolonya gibi ürünleri üretmek için kullanılan ürünlerdeki alkolün kriz nedeniyle dışardan alınamadığını ancak şeker fabrikalarından temin edildiğini ifade etti.
Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Birileri ‘Devletin sırtında yük ve zarar ediyor’ diye yalan yanlış niteleyip satışı isterken biz ‘şeker vatandır vatan satılamaz’ diyorduk. O şeker fabrikaları olmasa şimdi bir gram kolonya üretemezdiniz. Cumhuriyeti kuranlar neyse ki sizin gibi değildi de, her şeyi düşünmüşler, yaşanılan sıkıntılardan gerekli dersleri çıkarıp ona göre bir ekonomik model ve buna uygun fabrikalar kurmuşlar”  dedi.
CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu konuşmasının sonunda şeker fabrikalarını bile satan, her şeyi özelleştiren AKP’den açtığı bir fabrikanın adını duymak istediklerini söyledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Demet Akalın karantina kurallarını hiçe saydı
Demet Akalın karantina kurallarını hiçe saydı
Piyasada sahteciliği en çok yapılan 6 gıda - Sahte gıdalar nasıl anlaşılır?
Piyasada sahteciliği en çok yapılan 6 gıda - Sahte gıdalar...