SERTİFİKALARINI ALDILAR

SERTİFİKALARINI ALDILAR

SERTİFİKALARINI ALDILAR

SERTİFİKALARINI ALDILAR
27 Aralık 2018 - 01:58

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, şehrin değişik noktalarında sokak hayvanlarının besleneceği alanlar oluşturacaklarını söyledi.

Edirne Belediyesi ile Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen, “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi” eğitimleri kapsamında 212 kişiye sertifika verildi. Gürkan bu eğitimlere katılan vatandaşlara teşekkür etti.

Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen sertifika teslim töreninde konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 1 Temmuz’da başlayan eğitimlere vatandaşların gösterdiği ilgiden memnuniyet duyduklarını belirterek, “Ben hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Aranızda genç arkadaşlarım da, yaşı benden büyük ağabeylerim de var. Hepinizi tebrik ediyorum. Gerçekten bu bir gönüllülük işi” diye konuştu.

Belediye ve Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa şehir haritası üzerinde sokak hayvanları besleme noktaları oluşturacaklarını da ifade eden Belediye Başkanı Recep Gürkan, sonrasında da eğitim sertifikası alan gönüllülerle birlikte vatandaşlara bilgilendirmeler yapacaklarını söyledi. Gürkan,” Bu konuya düzenli ve sistematik bir yöntem bulmamız gerekiyor. Bence Edirne’de en önemli ve acilen çözmemiz gereken sıkıntı bu. Hatta o belirlenen noktalara ‘Sokak Hayvanları Besleme Noktası’ tabelaları da koyacağız” şeklinde konuştu.

Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Emrah  Salt’ da törende yaptığı konuşmada sokak hayvanları konusunda Belediye ile çok iyi bir iletişimde çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Daha sonra eğitimlere katılanlara sertifikaları verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN…
ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN…
KUR'AN BAŞARIYI KATLAR
KUR'AN BAŞARIYI KATLAR