SİTE VE APARTMAN SAKİNLERİNE ÖNEMLİ UYARI

SİTE VE APARTMAN SAKİNLERİNE ÖNEMLİ UYARI

SİTE VE APARTMAN SAKİNLERİNE ÖNEMLİ UYARI

SİTE VE APARTMAN SAKİNLERİNE ÖNEMLİ UYARI
08 Ocak 2022 - 10:23

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik,  Alt yapı çalışmalarının devam ettiği Kocasinan Mahallesindeki kanalizasyon sisteminde kod farkı yaşanan site ve apartman sakinlerine önemli uyarıda bulundu.
 
Kocasinan Mahallesinde bazı sitelerde ve apartmanlarda alt yapı çalışmaları kapsamında kanalizasyon sisteminde kod farkı ile ilgili açıklama yapan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik; “Şu anda Kocasinan mahallesinde altyapı çalışmaları devam ediyor. Konutların kendi parsel çıkışları var, her konutun kendine özel bir rögarı var. Bu ana rögarda bizim yeni çektiğimiz kanal hattımızın kodu mevcut rögarla bağlantı arasında şu ilişki var.
Eğer ki yeni çekilen kot mevcut binan rögarından düşükse herhangi bir sıkıntı yok. Biz ‘c’ parçası dediğimiz parçayı atıyoruz. Yerine montajını yapıyoruz. Ana rögarın kodu yeni geçen hattın üzerindeyse herhangi bir sıkıntı yok. Bu şekilde bağlantılarda vatandaştan her hangi bir ücret talep edilmiyor.
Eğer ki kod ana taşıyıcının altında ise o zaman kodun yeni çekilecek parsel bacası seviyesine getirilmesi gerekiyor. Bunun içinde konutların, site sakinlerinin ya da yöneticilerin yeni hattı yaptırmaları gerekecek. Aksi halde pompayla hattın bağlanması gerekir. Pompa diye bahsettiğimiz bodrum katlarında iş yeri, konut olan yerlerde parsel bacasının altında olduğu için pompa ile basılması gerekiyor. ‘Ücret’ diye bahsedilen, firma herhangi bir ücret almıyor. Bunu yaptıracak olan site, konut sakini, yönetici bu işin ehli olan insanlara veya tesisatçılara yaptırması gerekiyor.
 Bugüne kadar Kocasinan’daki bağlantıların yüzde üçünde bu tür olaylarla karşılaştık. Başka bölgelerde bu şekilde karşılaştığımız olayları site yöneticileri kendi olanaklarıyla çözdüler. Bizim site yöneticilerimizden isteğimiz, biz parselimizi bırakmaktan önce bize binalarının tesisat projelerini su kanal projelerini getirsinler, biz neyin nerede olduğunu bulamıyoruz. Bize kolaylık sağlasınlar” dedi.
 
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KÖYLERDE YANGINA ERKEN MÜDAHALE İÇİN 3 TONLUK SU TANKERLERİ OLMALI
KÖYLERDE YANGINA ERKEN MÜDAHALE İÇİN 3 TONLUK SU TANKERLERİ...
SAZLIDERE VE GÖKÇETEPE İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR
SAZLIDERE VE GÖKÇETEPE İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR