SİYER-İ NEBİ YARIŞMASININ ÖDÜLLERİ...

SİYER-İ NEBİ YARIŞMASININ ÖDÜLLERİ DÜZENLENEN TÖRENLE VERİLDİ

SİYER-İ NEBİ YARIŞMASININ ÖDÜLLERİ DÜZENLENEN TÖRENLE VERİLDİ

SİYER-İ NEBİ YARIŞMASININ ÖDÜLLERİ DÜZENLENEN TÖRENLE VERİLDİ
06 Ocak 2020 - 09:58

Anadolu Gençlik Derneği tarafından düzenlenen Liseli Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışmasında Edirne’de dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.
Edirne Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencisi Ceylin Balaban, geçen sene olduğu gibi bu yıl da birinci olarak 1.000 TL para ödülünün sahibi oldu. Ceylin Balaban’ın ödülünü, Edirne Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Metin Çermaoğlu verdi.
Yarışmada, Şehit Yıldız Gürsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Nisanur Sidim ikinci, Sara Şabanova üçüncü, Uzunköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Kader Oflas dördüncü ve Şehit Yıldız Gürsoy Kız AİHL’den Kader Oflas beşinci oldu.
AGD Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, yaptığı konuşmada “Siyer-i Nebi yarışması vesilesi ile binlerce gencimiz, insanlık için eşsiz bir örnek olan Peygamber Efendimiz’i (sav) daha da yakından tanıma fırsatı buldular. Bu münasebetle, kaybedeni olmayan bu yarışmaya katılan tüm öğrenci kardeşlerimizi bir kez daha tebrik etmek istiyorum.” dedi. Yarışmada birinci olan Ceylin Balaban da “Peygamber Efendimizin ve sahabelerin örnek hayatını öğrenmemize vesile oldukları için organizasyonu gerçekleştiren Anadolu Gençlik Derneği yöneticilerine teşekkür ediyorum.” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında  İş Birliği anlaşması imzalandı
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri...
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI