SOKAK KÖPEĞİ “PELE” ÖĞRENCİLERİN...

SOKAK KÖPEĞİ “PELE” ÖĞRENCİLERİN MASKOTU OLDU

SOKAK KÖPEĞİ “PELE” ÖĞRENCİLERİN MASKOTU OLDU

SOKAK KÖPEĞİ “PELE” ÖĞRENCİLERİN MASKOTU OLDU
17 Ocak 2022 - 10:02

Edirne'de öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak amacıyla sahiplenilen ve "Pele" adı verilen sokak köpeği, okulda öğrencilerin maskotu oldu.
Mithatpaşa Ortaokulu idarecileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şehir Gönüllüleri Vakfının "Sevimli Dostlarımız 22 Projesi" kapsamında bir sokak köpeği sahiplendi. Aşı ve bakımları yapıldıktan sonra okula teslim edilen, top oynamayı çok sevdiği için öğrencilerin "Pele" adını verdiği köpek, okulun adeta maskotu haline geldi. Zaman zaman sınıflara da giren "Pele", ders aralarında okul bahçesinde çocuklarla oynuyor.
"BAZEN DERSLERE GİRİP BİZE EŞLİK EDİYOR"
Öğrenci Muhammet Ali Kısaç, AA muhabirine, "Pele"yi çok sevdiklerini ve boş zamanlarında sürekli onunla oynadıklarını söyledi. Daha önce sokak köpeklerinden korktuğunu, "Pele" sayesinde korkusunu aştığını anlatan Kısaç, "Onu çok seviyoruz, o da bazen derslere girip bize eşlik ediyor. Ona yemek, su veriyoruz." dedi.
Kısaç, soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarının aç kaldığını, herkesin evinin önüne bir kap yemek ve su koyması gerektiğini söyledi. Öğrencilerden Ahmet Furkan Çapa ise "Pele" ile oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamadıklarını, köpeği her gün görebilmek için okula daha heyecanlı geldiklerini anlattı. Okuldaki tüm öğrencilerin "Pele"yi çok sevdiğini belirten Çapa, köpeklerin çok sadık ve sevimli hayvanlar olduğunu vurguladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ