SORUMLU BELEDİYE DEĞİL KARAYOLLARI

SORUMLU BELEDİYE DEĞİL KARAYOLLARI

SORUMLU BELEDİYE DEĞİL KARAYOLLARI

SORUMLU BELEDİYE DEĞİL KARAYOLLARI
17 Temmuz 2019 - 04:25

CANAN KAYA
Edirne’deki tarihi köprülerin sorumluluğunun Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait olduğunu köprü girişlerine astığı tabelalarda halkın bilgisine sunan Edirne Belediyesini karalamak isteyen art niyetli kişiler, başlayan restorasyon çalışmasının faturasını Edirne Belediyesine kesmeye çalışıyor.
Karayolları Genel Müdürlüğüne ait olan tarihi köprülerin mülkiyetinin Edirne Belediyesi’ne ait olduğuna dair var olan kanıyı yıkmak için, Edirne Belediyesi tarafından Tunca ve Meriç Köprülerinin girişine ‘Tarihi köprülerin mülkiyeti ve sorumluluğu Karayolları Genel Müdürlüğü’ne aittir’ yazılı bir tabela asarak, halkın bilgisine sunuldu.
Edirne Valiliğinin kararıyla tarihi köprülerde ortalama 3 ay sürecek restorasyon çalışmaları kısa bir süre önce başladı ve köprüler trafiğe kapatıldı. Karayolları Genel Müdürlüğü personelince gerçekleşen restorasyon çalışmalarını bazı art niyetli kişiler, Edirne Belediyesini suçlama kampanyası başlatarak sosyal medyadan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a hakaretlerde bulundu.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kendisine yapılan hakaretler sonrası yaptığı sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı; “Tarihi köprülerin tadilata alınması ile birlikte bazı sosyal medya sayfalarında tarafıma ve Edirne Belediyesi’ne ciddi eleştiriler, hakaretler yapılmaktadır.  Ancak bilinmelidir ki; Tarihi köprülerin bakım, onarım ve mülkiyeti Karayolları Genel Müdürlüğü’ne aittir.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ARAMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLANDI
ARAMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLANDI
GÜMÜŞ MADALYA BERAATI
GÜMÜŞ MADALYA BERAATI