SOSYAL DEVLET OLMANIN GEREĞİ BUDUR!

SOSYAL DEVLET OLMANIN GEREĞİ BUDUR!

SOSYAL DEVLET OLMANIN GEREĞİ BUDUR!

SOSYAL DEVLET OLMANIN GEREĞİ BUDUR!
19 Kasım 2020 - 23:40

DEVA Partisi İl Başkanı Kerem Arda, koronavürüs kısıtlamalar ile ilgili açıklamada bulunarak
Sağlık ile ilgili önlemlerin çok önemli olduğunun ve bu önlemlerin alınırken kısıtlamaların sosyal ve ekonomik sonuçlarının da es geçilmemesi gerektiğine dikkat çekti.
 
Böyle giderse 2021 de sadece “işsizlik” konuşacağız şeklinde konuşan Arda; “Sosyal devlet; fırsat eşitliği, gelir dağılımı ve asgari yaşam şartlarını vatandaşlarına sunan devlettir.Herhangi bir kapatma tedbiri, o karardan doğrudan  zarar göreceklere ,garsonlar, işletmeciler vb, sağlanacak desteklerle,gelir tazmini birlikte ilan edilmelidir.İşyerlerini ayakta tutacak, emeğiyle çalışanları çaresizliğe sürüklemeyecek şekilde önlemler alınmalıdır. Maalesef biz yasakladık herkes başının çaresine baksın şeklinde bir tavır var, daha nereye kadar dayanacak bu millet.Restoran ve kafelerin faaliyetlerinin sınırlanması, kıraathanelerin kapanması işsizliği nasıl etkileyecek, buralarda çalışanları işsizliğe mahkum etmek nasıl sonuçlar doğuracak bunları düşünmek gerekli. İşyeri sahipleri nasıl ayakta kalacak?Çalışanları geçimlerini nasıl sağlayacak?Kredi ödemeleri, KGF ödemeleri geldi çattı, Mart ayından daha zor bir süreç ile karşı karşıyayız. Şirketler ve esnaf 2021 in baharını nasıl görecek?
Bu ikinci şoku kaldırabilecekler mi?Böyle giderse 2021 senesinde ne enflasyon ne faiz ne döviz sadece işsizliğin geldiği dayanılmaz boyutu konuşacağız.Bu sebeple hükümet edenlerin  kredilerle veya ertelemelerle değil, güçlü destek ve hibelerle esnafı ve emekçileri desteklemesi gerekmektedir”dedi.Canan Kaya
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında  İş Birliği anlaşması imzalandı
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri...
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI