SP’DEN EKONOMİ NEREYE GİDİYOR? ETKİNLİĞİ

SP’DEN EKONOMİ NEREYE GİDİYOR? ETKİNLİĞİ

SP’DEN EKONOMİ NEREYE GİDİYOR? ETKİNLİĞİ

SP’DEN EKONOMİ NEREYE GİDİYOR? ETKİNLİĞİ
30 Eylül 2020 - 10:12

Saadet Partisi Edirne İl Gençlik Kolları “Ekonomi nereye gidiyor?” Duvar yazısı etkinliği yaptı.
 Konu ile ilgili açıklama yapan Edirne Gençlik Kolları Başkanı Samet Kaya “ Ekonominin kötü olmasından herkes etkileniyor, en çok ta gençler etkileniyor. Biz de Saadet Partisi Gençlik Kolları olarak herkesin düşüncesini özgürce ifade edebileceği bir çalışma yaptık. Saraçlar caddesi girişinde kurduğumuz duvara herkesin fikrini yazabilmesini sağladık.
Genci, yaşlısı, kadını erkeği ile pek çok insan bu etkinliğimize ilgi gösterdi. Kendisi işsiz olan, çocuğu işsiz olan, kardeşinin işi olmayan insanlar seslerini duyurabilme imkanı verdiğimiz için teşekkür ettiler. Bu çalışmanın yetkilileri uyarma konusunda etkili olmasını ve ekonomimizin iyiye gitmesine vesile olmasını diliyoruz, dedi.
                         BİZİM SİZE OY BORCUMUZ VAR
Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Samet Kaya,   kendisini ve arkadaşlarının şahit olduğu bazı olayları şöyle aktardı; Duvara yazan biri “yağ var, un var, şeker var, usta yok, ustayı bulunca düzelir, ama bizim bekleyecek gücümüz kalmadı ” ifadesini kullandı. Yanımıza gelen biri oğlunun üniversite mezunu olduğunu,  6 yıldır iş bulamadığı için artık evden çıkmaz olduğunu anlattı.  Emekli olduğunu söyleyen bir amca;  Erbakan hoca zamanında yapılan zamları kimsenin unutmadığını anlattı, bu sebeple bizim size oy borcumuz var,  dedi.
Bazı gençler işsiz olunca evlenme konusunda da adım atamadıklarını söylediler. “Kim işsiz birine kız verir”  diyen bir genç aslında evlenen sayısının düşmesini ve evlilik yaşının ilerlemesini de açıklıyordu. Çalıştığı halde geçinemediğini, borçlardan bir türlü kurtulamadığını duvara yazan insanlar ekonominin nasıl düzeleceği konusunda “iş ehline verildiği zaman, partizanlık yapılmadığı zaman, israf son bulduğunda, kayıp ve kaçaklar önlendiğinde ekonomi kurtulur”, diye yazdılar.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE 3 YIL EN KURAK MEVSİMİNİ YAŞADI
EDİRNE 3 YIL EN KURAK MEVSİMİNİ YAŞADI
"20 DAKİKA SPOR YAPAN KADINLARDA YÜZDE 25 RİSK AZALIYOR"