SUİÇMEZ YİNE TEK ADAY

SUİÇMEZ YİNE TEK ADAY

SUİÇMEZ YİNE TEK ADAY

SUİÇMEZ YİNE TEK ADAY
22 Şubat 2020 - 00:16
Reklam

YEŞİM DRAMALI
Edirne Merkez İlçe ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Suiçmez’in tek liste olarak dördüncüye aday olduğu kongre yarın Tarım İl Müdürlüğü konferansa salonunda gerçekleştirilecek.
Edirne Merkez İlçe ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği (SÜTÜB) Başkanı Mustafa Suiçmez dördüncü kez aday olduğunu söyledi. Suiçmez; “4 yılda bir seçimli, 2 yılda bir de mali genel kurulumuzu yapıyoruz. 530 aktif üyemiz var. Genel kurulumuzu üyelerimize duyurduk. Listemizde bir kaç yönetim ve denetimde yapılacak değişiklikle, tekrar listemizi üreticilerimizin önüne sunacağız. Üreticilerimiz bize yine devam derlerse Allah'ın izniyle onlara bugüne kadar yaptığımız hizmetlerin devamı yönünde hizmet etmeyi düşünüyoruz. Genel kurulumuzun şimdiden üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum.Üreticilerimizi genel kurula tekrar davet ediyorum. Dördüncü dönem için adayım”ifade etti.
katı atık gübre konusunda hedeflerinin üreticinin girdi maliyetlerini aşağı çekerek katkı sağlamak olduğunu ifade eden Suiçmez; “Edirne il genelinde yaklaşık günlük süt üretimi aylara göre değişiyor ama 600 - 650 ton civarında. Süt Üreticileri Birliği tonaj olarak neresindesiniz derseniz sadece 27-28 tonlarını ancak arz edebiliyoruz. Üreticinin hakkını arama anlamında sesimiz gür çıkıyor. Birlik 2005 yılında kuruldu 2006 yılı Nisan ayında faaliyete geçti. Son yaptığımız katı atık gübre konusunda hedefimiz üreticinin girdi maliyetlerini aşağı çekme yönünde nasıl katkı yapabiliriz? Fiyatı belirleme yönünde yetkimiz yok. Bakanımıza, bakan yardımcılarımıza tüm sorunları iletiyoruz. Kendi gücümüzle yapabileceklerimizin planlamalarını yapıyoruz”dedi.
Aile işletmelerini büyütmek için projeler uygulanması gerektiğine dikkat çeken Suiçmez; “ Önümüzdeki dönem üzerinde ısrarla talep edeceğimiz küçük aile işletmelerine yönelik saygınlıkların artırması yönünde hayvan temini. İthal anlamında yanlış anlaşılmasın. Hayvan iç piyasadan kredilendirme devletten bu yönde böyle bir proje olmalı, projeler yapmalıyız. Üç beş ineği olan aile işletmeleri en az 10 - 15 ineğe çıkmak zorunda. Çünkü Türkiye'nin hayvancılıkta geleceği kesinlikle aile işletmelerine bağlı. Aile işletmeleri var olduğu sürece Türkiye hayvancılıkta belirli bir noktaya gelir. Üreticimiz zarar ettiği dönemlerde de üretmeye devam etti. Önümüzdeki dönemde de projelerle ilgili bakanımızdan bakan yardımcılarımızdan taleplerimiz olacak”diye ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI