SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU BAŞLIYOR

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU BAŞLIYOR

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU BAŞLIYOR

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU BAŞLIYOR
27 Ağustos 2019 - 04:11
Reklam

Otomobilsiz kent yaşamına dikkat çekmek için 2013 uılından beri düzenlen süslü kadınlar bisiklet turu 22 eylül Pazar günü Edirne’de de gerçekleştirilecek.
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Edirne Organizatörü  Esranur Demircan,yapmış olduğu açıklama da tüm bisiklet severleri davet ederek şunları kaydetti; “Otomobilsiz kentler için bisiklete dikkat çekmek isteyen kadınlar tarafından yıllardır düzenlenen ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ 2013’te ilk kez İzmir’de Sema Gür’ün girişimleriyle başlatıldı.6 yıldır birçok farklı şehirde birçok bisikletli kadına ulaşan tur, 4 yıldır da Edirne’de, Trakya Üniversitesi Mimarlık bölümü son sınıf öğrencisi Esranur DEMİRCAN tarafından gönüllü olarak gerçekleştiriliyor.2016-2017 ve 2018 yıllarında Edirne Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’na katılım oldukça yüksek olmuştu. Süslü bisikletleriyle 150 civarı bisikletli kadın-erkek-çocuk Atatürk Anıtı’ndan Karaağaç’a pedallamıştı.
Bu yıl da etkinliğe katılmak isteyenler, 22 Eylül Pazar günü 17.00’de Atatürk Anıtı önünde bir araya gelecek ve basın açıklamasının ardından süslü bisikletleriyle Edirne Yeni Tren Garı’na pedallayacaklar. Turun çocuk ve erkeklere de açık olması önemli bir nokta. Katılmak isteyen bisikletseverlerin yapması gereken; bisikletlerini ve kendilerini süsleyip şaşkınlıkla bakanlara el sallayıp gülümsemek duruşudur.
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Nedir?
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, “GÖNÜLLÜ KADINLAR TARAFINDAN” 6 yıldır düzenlenen bir farkındalık etkinliğidir. Siyasi grup, dernek, belediye ve özel şirketlerden maddi destek almamaktadır ancak dostlarımızın manevi desteği bizim için çok kıymetlidir.
Kadının toplumdaki görünürlüğünü arttırmak, kadınları bisiklet kullanımına teşvik etmek, kadın-erkek bir arada medenice var olabilmenin mümkün olabildiğini göstermek, kentlerde bisikletlilere saygı duyulmasını ve bisiklet yolları gibi bisiklet kullanımını teşvik edici imkanlar sunulmasını istediğimiz için Süslü Kadınlar Bisiklet Turu olarak “22 Eylül’de Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde toplam 120 şehirde” bisikletlerimizle bir araya geleceğiz.
Bisiklete herkesin binebildiğini, hatta çok güzel bindiğini, o da yetmezmiş gibi süslü püslü bindiğini göstermek için Otomobilsiz Kentler Günü’nde her yıl SÜSLÜ KADINLAR yollarda”dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FOTOĞRAF TUTKUNLARI BİR ARAYA GELDİ
FOTOĞRAF TUTKUNLARI BİR ARAYA GELDİ
AVRUPA'YA GİDEN YOLCULARIN TESTLERİ NEGATİF
AVRUPA'YA GİDEN YOLCULARIN TESTLERİ NEGATİF