TABİPLER ODASINDAN GÖKALP ÇAĞRISI

TABİPLER ODASINDAN GÖKALP ÇAĞRISI

TABİPLER ODASINDAN GÖKALP ÇAĞRISI

TABİPLER ODASINDAN GÖKALP ÇAĞRISI
14 Ocak 2021 - 01:03
Reklam

Yaklaşık 2 ay önce gözaltına alınan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Yüksek Onur Kurulu Üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp için Edirne Tabip Odası’nda basın açıklaması gerçekleştirildi.
TTB Edirne Tabip Odası Başkanı Prof Dr Gürcan Altun ve Onur Kurulu Üyesi Prof. Dr. Cengiz Tuğlu,Yönetim Kurulu Üyesi Dr. İmren Yeniocak basın açıklaması yaparak, Dr. Şeyhmus Gökalp’ın  serbest bırakılması çağrısında bulundu.
TTB Edirne Tabip Odası Başkanı Prof Dr Gürcan Altun; “Gökalp, sağlık hakkı ve insan hakları mücadelesi veren örnek bir hekimdir. 2014-2018 yılları arasında meslek örgütümüz TTB’nin Merkez Konseyi’nde görev almış ve Eylül 2020’de yapılan 72. Büyük Kongre’de Yüksek Onur Kurulu üyesi seçilmiştir. TTB Yüksek Onur Kurulu hekimlik mesleğinin saygınlığını, mesleğe duyulan güveni, hasta ve hekim haklarını, mesleki deontolojiyi ve etik değerleri koruma yükümlülüğünü evrensel etik değerler ve ulusal yasal düzenlemeler çerçevesinde yürütmekle yükümlüdür. Yapısı, görev alanı ve çalışma ilkeleriyle TTB Yüksek Onur Kurulu, mesleki bağımsızlığın ve meslek örgütü özerkliğinin korunmasında önemli bir yer tutmaktadır” dedi.
Pandemi sürecinde etkin rol alan Dr. Şeyhmus Gökalp için Altun şunları kaydetti;“COVID-19 pandemisi boyunca yaptığı doğru ve yerinde açıklamalarla halkın sağlığını koruma adına üzerine düşen ödevi hakkıyla yerine getiren ve bu konudaki başarısı kamuoyu tarafından da takdirle karşılanan Türk Tabipleri Birliği’ni yıpratmaya yönelik olduğunu düşündüğümüz bu tutuklamayı kabul etmiyoruz”.
“ÖRGÜT ÜYESİ OLMAK” İDDİASIYLA İDDİANAME HAZIRLANDI
Gökalp hakkında, “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla iddianame hazırlandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAYATI OYUNLA EVE SIĞDIRDILAR
HAYATI OYUNLA EVE SIĞDIRDILAR
TRAKYA BİRLİK: AYÇİÇEĞİ YAĞI FİYATLARINDA DÜŞÜŞ BEKLENİYOR
TRAKYA BİRLİK: AYÇİÇEĞİ YAĞI FİYATLARINDA DÜŞÜŞ...