TARİH İLGİSİZLİKTEN AĞLIYOR

TARİH İLGİSİZLİKTEN AĞLIYOR

TARİH İLGİSİZLİKTEN AĞLIYOR

TARİH İLGİSİZLİKTEN AĞLIYOR
16 Temmuz 2019 - 04:46

YEŞİM DRAMALI
Edirne’nin Hükümet Caddesinde bulunan Beylerbeyi hamamı ve Selimiye Camii arkasında bulunan Zehrimar Mezarlığı ilgisizlikten ağlıyor.
1429 yılında yapılan Beylerbeyi hamamı otların arasında kayboldu. Özel mülk olduğu ancak kısa bir süre önce Vakıflar Bölge Müdürlüğüne devredildiği söylenilen tarihi hamam madde bağımlılarının mekanı oldu. En son 2016 yılında dönemin Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in talimatıyla Edirne İl Özel İdaresi tarafından çevre temizliği yapıldığı öğrenilen Beylerbeyi hamamında mahalleli tekrar çevre düzenlemesi yapılmasını ve güvenlik önlemli alınmasını istiyor.
DURUM AYNI
Hali iç acıtan bir tarihi mezarlığımız olan zehribar mezarlığında da durum aynı. Turistlerin uğrak noktalarından olan mezarlıkta, madde bağımlılarının geceyi geçirdiği öne sürüldü. Mezar taşlarının kırılmış, bazı mezarların çökmüş olması, etraftaki çöp için de olan mezarlığın bakımı için ne zaman bir adım atılacağı merak ediliyor.
TEŞEKKÜRLER
Gazetemizin 17 Haziran manşetinde yer alan Yahudi mezarlığının rezaleti haberinin ardından mezarlığın temizletildiği görüldü. Yetkililerden aynı hassasiyeti başta haberimize konu olan Beylerbeyi hamamı ve zehribar mezarlığı olmak için tüm tarihi eselerimiz için göstermelerini bekliyoruz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU