“TATLILAR BİZDEN YEMESİ EDİRNELİLERDEN”
Reklam
Reklam
Reklam

“TATLILAR BİZDEN YEMESİ EDİRNELİLERDEN”

“TATLILAR BİZDEN YEMESİ EDİRNELİLERDEN”

“TATLILAR BİZDEN YEMESİ EDİRNELİLERDEN”
10 Mart 2018 - 06:48

Türkiye’nin dört bir yanında şubesi bulunan Altın Şiş Restoran, Edirnelilere, Gaziantep’de hazırlanan lezzetleriyle hizmet veriyor. Edirne sorumlusu Mikail Fakir; “Edirneliler istedi biz de Gaziantep’ten getirttik. Tatlılar bizden yemesi Edirnelilerden” dedi.

Kebap ve tatlı denildiğinde ülkemizde ünlenmiş illerinin arasında gelen Gaziantep’in mutfağı Edirne’de. Gaziantep’in yöresel lezzetlerini Türkiye’nin dört bir yanına sunan, konusunda tecrübeli personeliyle 4 ayrı şubesiyle hizmet veren Altın Şiş Kebap ve Tatlı restoranı Edirne’deki şubesiyle kent halkına hizmet etmeye devam ediyor. Gastronomi konusunda Türkiye’nin pek çok farklı lezzetiyle ün kazanmış Gaziantep’in yöresel ve tanınmış yiyecekleri Edirnelilere sunan Altın Şiş restoranında hazırlanan yiyecekler büyük beğeni kazanmakta. Ankara, İstanbul, Gaziantep ve Edirne’deki şubelerindeki hizmetleriyle kısa sürede popüler olan Altın Şiş Kebap ve Tatlı restoranlarının Edirne şube sorumlusu Mikail Fakir ile görüştük. Tatlısından Gaziantep’in meşhur kebaplarına, birçok yiyeceğin nasıl hazırlandığına doğru ve yanlış bilinenlere kadar pek çok konuyu konuştuk. En dikkat çeken konulardan birisi de Türkiye’de çok sevilen Künefe ve Katmer tatlılarının Gaziantep’ten gelmesi.

“EDİRNE’DE 2. ŞUBEMİZİ AÇMANIN HAZIRLIKLARI İÇİNDEYİZ”

Mikail Fakir; “Edirnelilere, A’dan Z’ye Gaziantep lezzetlerini sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Türkiye’de şu anda aktif olarak faaliyet gösteren 4 şubemiz var. İlerleyen günlerde şube sayılarımızı arttırmak istiyoruz ve hatta Edirne’de 2. şubemizi açmanın hazırlıkları içindeyiz. İnsanlarımız kebap salonlarına alışık ve sıradan bir durum bu ancak bizim farkımız bütün lezzetlerimizi Gaziantep usullerine göre gerçekleştiriyoruz. Çalışanlarımızın çoğu Gaziantep’ten geliyor ve bu işi usta denilecek seviyeye gelmiş kişiler. Edirne’de kebap ve lahmacun veya tatlı kültürüne ayrı bir seviyor. Biz de Edirne’de bir şube açma kararı aldık ve düşündüğümüz gibi oldu. Sağ olsun Edirneli vatandaşlarımız yeri gelsin eleştirileriyle, olumlu geri dönüşleriyle bize yön gösterdi. Edirne’de belli bir müşteri kitlemiz var” dedi.

“TATLILAR GAZİANTEP’TEN ÖZEL GELİYOR”

Altın Şiş Edirne Şube sorumlusu Mikail Fakir, Gaziantep’e özel künefe ve katmer tatlılarının yoğun ilgi gördüğünü belirtti. Özel olarak Gaziantep’te usulüne göre hazırlanan tatlıların Edirnelilere sunulduğunu belirten Fakir; “Açıldığımız günden bugüne tam 4 yıl geçti. 10 kişilik çalışan kadromuzla kebabından lahmacununa, tatlısından salatasına kadar pek çok çeşit ile Edirnelilere layıkıyla hizmet etmeye çalışıyoruz.

İşin mutfağında olan insanlar 20-25 yıldır işlerinin başında. Aldığımız yorumlar çok hoş. Edirne’nin tava ciğeriyle rekabet etmek tabii ki çok zor ancak kısa zamanda uzun uğraşlar sonrası gerçek Gaziantep lezzetlerini halkımızın ve vatandaşlarımızın yorumuna sunduğumuzda çok güzel olumlu geri dönüşler aldık. Son olarak Künefe ve Katmer tatlısını Gaziantep’de hazırlatarak özel bir şekilde muhafaza edip, Edirnelilere sunuyoruz. İlk başlarda normal olarak çok az bir talep vardı ancak burada tatlı yiyen insanlarımız artık nasıl beğendilerse etraflarına aktarıyor, onların dostları, aileleri, akrabaları derken hiç umulmadık bir şekilde adeta tatlılarımızın satışlarında hatrı sayılır bir artış gözüktü.

Bu defa biz yetiştirebildik ama tedarik ettiğimiz firma bize ürün yetiştiremedi. Bu bize gurur veriyor. Öğrencisinden memuruna doktorundan işçisine kadar pek çok insan bizi tercih ediyor. Yaklaşık 10 yıllık meslek hayatımda çalışmaktan en zevk aldığım kent Edirne çünkü Halkı, kültürü, yapısı her şeyi farklı. Böyle bir şehre hizmet etmek ve ilgi görmek çok güzel bir duygu. Sabah 8 buçuk gibi restoranımızı açtığımızda bazen gece 12’ye kadar mesaimiz sürse de bu kente hizmet etmek bizim için bir işle beraber eğlence gibi.

Eğer lezzetlerimizi tatmamış olanlar varsa mutlaka bekleriz. Ürünlerimizin fiyat aralıkları her bütçeye uygun.  Gölet mevkiinde Şükrüpaşa Caddesi üzerinde bulunan iş yerimizle paket servisimizle birlikte Edirnelilerin hizmetindeyiz. Şiparişleriniz için Yemeksepeti’nden ya da Şükrüpaşa Mahallesi Kimyalar Tabya Sokakta bulunan şubemize bekleriz. İrtibat numaramız ise; 0284 235 00 25’den ulaşabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİRKİN SALDIRI!
ÇİRKİN SALDIRI!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!