TEMAD BÖLGE TOPLANTISINA EDİRNE’DE EV...

TEMAD BÖLGE TOPLANTISINA EDİRNE’DE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

TEMAD BÖLGE TOPLANTISINA EDİRNE’DE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

TEMAD BÖLGE TOPLANTISINA EDİRNE’DE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
12 Eylül 2019 - 07:06

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Marmara Bölgesi Koordinasyon Toplantısı Edirne’de yapılacak. Derneğin Edirne Şube Başkanı Aydın Bildiş, Edirne TEMAD’ın üye sayısının iki yılda 89’dan 250’ye ulaştığını ve kadın üye sayısının da arttığını ifade etti.
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Edirne Şube Başkanı Aydın Bildiş, “bölge toplantısının bu kez Edirne’de yapılacak, birlik beraberliği güçlendirmek adına bu tür toplantıların önemli. Toplantıya ev sahipliği yapacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Marmara Bölgesi Koordinasyon Toplantısı 17 Eylül’de Edirne’de olacak” dedi.
 Bildiş, “TEMAD Genel Başkanlığının koordinesinde bölgelerde yaptığımız bölge toplantıları yapılıyor. Biz de Edirne olarak ev sahipliği yapmak istedik. Marmara Bölgesindeki 20’den fazla il ilçe başkanları, Genel başkan, genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla 17 Eylül günü 13.30’da DeveciHan Kültür Merkezi’nde bir toplantı planlıyoruz.  Toplantının asıl amacı bölgedeki il ilçe başkanlarının bir araya gelerek bir koordinasyon toplantısı yapması. Birlik beraberliği güçlendirmek ve kamuoyunda TEMAD’ın faaliyetleri hakkında açılım yapmak istiyoruz” dedi.
TEMAD Edirne Şube Başkanı Aydın Bildiş, iki yıl önce Edirne’de Kaleiçi’ndeki binasında faaliyete geçen derneklerinin üye sayısının her geçen gün arttığını belirterek;“TEMAD Edirne’de iki yıl önce yaptığımız genel kulla olmayan dernek binası eksikliğini giderdik. Göreve başladığımızda 89 olan üye sayımızı bugün 250’ye ulaştırdık. Özellikle kadın üyelerimizden büyük katılım var. Sosyal sorumluluk projelerinde olmaya çalıştık. Geçen sene 17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü etkinlikleri kapsamında bisiklet turu düzenleyerek büromuzun önünde teslim ettiğimiz Türk bayrağını asker hastanesi şehitliğindeki göndere çekerek ses getiren bir etkinlik oldu. Toplu kan verme kampanyaları ile Kızılay’a destek olmaya çalışıyoruz. Çocuk evi ve Huzurevi ziyaretleriyle de kamu yararına çalışan bir dernek olmanın bize yüklediği sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyoruz” şeklinde açıkladı. YEŞİM DRAMALI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MAHALLE HALKI SEFERBER OLDU
MAHALLE HALKI SEFERBER OLDU
SELİMİYE CAMİİNDE MANEVİ MASA
SELİMİYE CAMİİNDE MANEVİ MASA