TERÖR ÖRGÜTLERİ, DİNİ İSTİSMAR EDEMEZ

TERÖR ÖRGÜTLERİ, DİNİ İSTİSMAR EDEMEZ

TERÖR ÖRGÜTLERİ, DİNİ İSTİSMAR EDEMEZ

TERÖR ÖRGÜTLERİ, DİNİ İSTİSMAR EDEMEZ
13 Temmuz 2019 - 04:30

YEŞİM DRAMALI
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günün 3 yıl dönümü dolayısı ile İl Müftüsü Emrullah Üzüm açıklamalarda bulundu. Emrullah Üzüm, “terör örgütlerinin dini istismar etmesine hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz” dedi.
Bütün şehitler ve gaziler için camilerde hatim şeriflerin okunduğunu açıklayan İl Müftüsü Emrullah Üzüm; “15 Temmuz ülkemize, devletimize ve milletimize yapılan bir darbe girişimidir. Bu bir terör örgütü tarafından din istismar edilerek planlandı. Bu kapsamda “Din istismarı ve FETÖ Terör örgütü Gerçeği” adlı çalışmalar yapıldı.  Selimiye Camisi’nde bununla ilgili gençlere eğitimler veriyoruz.
15 Temmuz’da şehit olan kardeşlerimiz ve bütün şehitlerimiz için de hatim şerifler okunuyor şu anda, duası da Pazartesi günü yapılacak. Pazartesi akşamı bütün resmi kurumlarımızın, valiliğimiz başkanlığında yapacağı Edirne programımızda dualar okunacak.
Geçen sene olduğu gibi selalarımız da aynı vakit bütün camilerimizde okunacak.
Biz dinin istismar edilmemesi için sürekli çalışmak zorundayız ve çalışıyoruz. Dini kullanarak size zarar veriyorlar. Din hiçbir zaman istismar edilmemeli. Diyanet işleri başkanlığımız bu konuda çok yayınlar yaptı,din örgütünün üstüne gizlenen terör örgütü diye.Bu günde Selimiye Caminde  hem hutbemiz de,FETÖ terör örgütü nasıl yapılandı,nasıl dini istismar etti işlenecek. Türkiye’de bütün camilerimizde işlenecek”dedi.
 15 TEMMUZ GÜNÜ MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BİR KEZ DAHA GÖSTERDİK
Hain darbe girişinin olduğu gün, halkın birbiri ile bu vatanın bütünlüğünü korumak için nasıl birlik içinde olduğunu bir kez daha gördük diye açıklayan Üzüm; “Bunu bütün yaz kurslarında gençlerimize Pazartesi günü Selimiye Caminde gündeme taşıyoruz,gençlerimizin farkında olması için.
15 Temmuz’da şehit olan kardeşlerimiz ve tüm şehitlerimiz içinde camilerimizde hatim şerifler okunuyor. Duası da pazartesi günü Selimiye caminde yapılacak.
Valiliğimizin programı kapsamında 15 Temmuz programımızı gerçekleştireceğiz. Terör örgütleri vatanımıza ve milletimize katleden örgütler bunlara çok dikkat etmeliyiz.
15 Temmuz’da gördük ki bütün halkımız çok kararlı olduğunu bir kez daha gördük. Biz vatanımızı milletimizi tehlikeye atamayız.
Ben bu hassasiyetlere Edirne’nin sahip çıktığını ve manevi duygularımız vatanına en çok sahip çıkan halkımız bir kez daha burada birlik beraberliğini gösterdi. Bütün şehitlerimizi minnetle yad ediyorum. Bize bırakmış olduğu kutsal emaneti gelecek nesillere bırakacağız” şeklinde açıkladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜRKİYE PALETLİ YÜZME BİREYSEL AÇIK YAŞ KIŞ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ
TÜRKİYE PALETLİ YÜZME BİREYSEL AÇIK YAŞ KIŞ ŞAMPİYONASI...
İNŞAAT MALZEMELERİ DEPOSUNDA YANGIN
İNŞAAT MALZEMELERİ DEPOSUNDA YANGIN