“TIĞNI AL GEL HEM ÖĞREN HEM DE PARA KAZAN”

“TIĞNI AL GEL HEM ÖĞREN HEM DE PARA KAZAN”

“TIĞNI AL GEL HEM ÖĞREN HEM DE PARA KAZAN”

“TIĞNI AL GEL HEM ÖĞREN HEM DE PARA KAZAN”
23 Haziran 2022 - 09:43

Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Emeğimiz Kazanıyor Kadın Girişimci Kooperatifi tarafından dünyaca ünlü markalara Edirneli kadınların el emeklerine çok talep olunca 315 kadın siparişlere yetişemez duruma geldiğini ifade eden Kooperatif Başkanı Usta öğretici Fatma Akay, daha çok üreten kadına ihtiyacımız var, kadınlarımız tığsını alsın gelsin hem öğrensin hem para kazansın diye ifade ederek kadınları kursa davet etti.
Edirne Valiliği tarafından kurulan Emeğimiz Kazanıyor Kadın Girişimci Kooperatifinde Edirneli 315 kadın gece gündüz demeden Türkiye yanı sıra dünyanın ünlü markalarına el emekleri yoğun ilgi gördüğünden siparişlere yetişmek ve kadınları istihdama kazandırmak için kooperatif yeni üreten kadınlarını bekliyor.
Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticisi ve Emeğimiz Kazanıyor Kadın Girişimci Kooperatifi Başkanı Fatma Akay yaptığı açıklamada, “Bizler burada dünyaca ünlü markalara çantalar ve aksesuarlar üretiyoruz ev hanımı kadınlarımızla birlikte.  Birçok sınıfımızda bir çok kadınımız var kurslarımıza gelen ve ev hanımlarını bekliyoruz kurslarımıza. Kurslarımıza katılım yoğun 315 kadınımız var çalışan ama yeterli değil. Çünkü sipariş oranlarımız çok yüksek ve bunu karşılayamıyoruz.  Malum yaz sezonu hazırlanmamız gerekiyor bu yüzden bütün kadınlarımızı bekliyoruz.
Bu işi yapmak isteyenler Ayşekadın Halk Eğitim kurs Merkezini ziyaret edebilirler hatta tığlarını alıp geldiklerinde hemen başlatabiliriz. Biz burada gösteriyoruz sonra evlerinde yapmaya devam edebilirler. Haftanın bir günü buraya gelme şartımız var oda kalite kontrol yapmamız gerektiği için burada olmalarını istiyoruz. Bura gelen kadınlarımıza malzemeleri bizler veriyoruz. Onlar ördükleri çanta veya aksesuar başına  para kazanıyorlar. Fiyatlar değişiyor modele ve işçiliğe göre, çünkü sürekli yeni modeller geliyor.  Yakın zamanda hırka ve süveterlere başlayacağız. Hem gelip öğreniyorlar hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar hem de güzel vakit geçiriyorlar.
Emekli Hatice Dinç,vakit geçirmek için  buraya geliyorum. Burada hem hoş vakit geçiriyorum hem  piskolojim düzeliyor hem de para kazanıyorum. Kadınlara her yönde tavsiye ediyorum çıkıp gelsinler. Kadınlarımız bir kere gelse hiç gitmek istemeyecekler. 6 yadır kurslara gelen Emine Canbay,çok rahatlıyorum burada hem de para kazanıyorum. Burada sosyalleşiyorsunuz. Herkese tavsiye ederim”dedi. HABER: YEŞİM DRAMALI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SPORDAN ÖTE ŞANLI MİRAS KIRKPINAR'IN KÜLTÜREL MEŞALESİ 661 YILDIR YANIYOR
SPORDAN ÖTE ŞANLI MİRAS KIRKPINAR'IN KÜLTÜREL MEŞALESİ 661...
SOKAK HAYVANLARI BARINAĞI ZİYARET EDİLDİ
SOKAK HAYVANLARI BARINAĞI ZİYARET EDİLDİ