TOPLANAN PARALARLA CAMİ İBADETE AÇILDI

TOPLANAN PARALARLA CAMİ İBADETE AÇILDI

TOPLANAN PARALARLA CAMİ İBADETE AÇILDI

TOPLANAN PARALARLA CAMİ İBADETE AÇILDI
12 Şubat 2020 - 00:05

Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, Edirne cemaatinden toplanan 150 bin TL’lik yardımlarla Bulgaristan’daki Yörükler Camisini restore ettirdikten sonra ibadete açtıklarını söyledi.
Edirnelilerin bağış yapma konusunda ilgisinin çok yüksek olduğunu belirten Üzüm, “Vatandaşlarımız 1 lira bile olsa zor durumda olan kardeşlerine yardım etmek istiyor. Bunun dışında Bulgaristan’da da bizim takibimizle yapılan birçok cami oldu. Mesela Filibe’ye yakın bir yerde Yörükler Köyü Camii var. O camiyi Edirne yaptı. 3 defa yardım topladık ve bu camiyi 150 bin lira gibi bir paraya inşa ettik. Bir medreseydi; restorasyon işlemleri yapıldı. Bunlar çok önemli. Edirne’de devam eden cami inşaatlarına yardım topluyoruz ”dedi.
Camilerdeki bağışların nasıl değerlendirildiğini açıklayan Müftü Üzüm, “Camilerimizde toplanan bağışlar valilikten aldığımız onayla beraber zaman zaman Edirne’deki ve ilçelerindeki cami inşaatları için kullanılıyor. Zaman zaman da dünya genelinde devletimizin takip ettiği cami inşaatları için kullanılıyor. Bunun yanı sıra Kur’an Kursları için de kullanılıyor. Ayrıca İdlib ve Elazığ için de yardımlar topladık. Başka bir amaçla toplanan yardım yok. Üniversite camii için de 2 defa yardım topladık. Temel atması tamamlandı; havalar ısınınca cami inşaatı devam edecek. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığımızın da üniversite camii için önemli bir katkısı oldu. Bizim diğer illere yaptığımız yardımlar gibi, diğer illerden de bize yardımlar yapılıyor. Yardımlaşmak çok önemli”dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
YİNE YENİ YENİDEN
YİNE YENİ YENİDEN