TRAKYA BİRLİK REKORA İMZA ATTI

TRAKYA BİRLİK REKORA İMZA ATTI

TRAKYA BİRLİK REKORA İMZA ATTI

TRAKYA BİRLİK REKORA İMZA ATTI
22 Haziran 2021 - 23:01

Trakya Birlik'in geçen iş yılında yüksek satış ve üretim rakamlarına ulaştığını Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün, 87 milyon 500 bin lira ile tarihinin en yüksek karını ettiklerini belirtti.
Trakya Birlik 2019-2020 Yılı Olağan Genel Kurulunu dün pandemi tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda ortağı ile Mimar Sinan Kapalı Spor salonunda gerçekleştirdi.  Trakya Birlik’in 2019/2020 İş yılı Genel Kuruluna, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün, Genel Müdür Hakan Çalen, Yönetim kurulu üyeleri, kooperatif başkanları ile ortaklar katıldı.
Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün, yaptığı konuşmada; “ Trakya Birlik yüksek satış ve üretimin rakamlarına ulaştığımız 2019/2020 iş yılında 87 milyon 515 bin 017 TL karlılığa ulaşılarak ekonomik anlamda çok zorlu bir iş yılını yaptığımız öngörüler ışığında gerçekleştirdiğimiz doğru ticari hamlelerle karlı bir şekilde kapatmayı başardık. Bu kar bugüne kadar en yüksek karlardan bir tanesidir. Genel Müdürümüze, Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma, Seksiyon Müdürlerime, Kooperatif Başkanlarıma, Kooperatif Müdürlerime, fabrika çalışanlarıma, en önemlisi de Trakya Birlik ortağına ve bize sahip çıkan ortaklarımıza çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönem inşallah daha güzel karlar elde edeceğiz. Tablo da onu gösteriyor. Bunları sağlamak sadece bizim elimizde değil. Ortak bize inanmadığı sürece ortağı inandıramadığımız sürece bunların hiç birine sahip olamayız. Ben herkese teşekkür ediyorum.Bunu sizlerden aldığımız destek ve güvenle hep birlikte çok çalışarak sağladık. Bu başarı, Birliğimizin gelecek yıllara umut ve güvenle ilerlemesi yolunda çok önemli bir kilometre taşı olarak yerini alacaktır. Bu vesileyle emeği geçen, destek olan herkese teşekkür ediyorum.  Elde ettiğimiz kar rakamımızın ortak içi ve ortak dışı işlemler açısından değerlendirdiğimizde sezon içerisinde ürün fiyatlarının alım fiyatımızın ton başına 300 TL’lere varan düşüş göstermesine, yüksek miktarda mübayaa edilen ürün nedeniyle geçmiş yıllara göre daha yüksek tutarda kredi kullanılmasından kaynaklı yüksek finansman maliyetlerine rağmen ortak içi işlemlerde de zarar etmemeyi başararak bu yılda kooperatiflerimiz eliyle ortaklarımıza risturn dağıtımı gerçekleştirebileceğimizi de buradan memnuniyetle duyurmak isterim. Bu iş yılında elde ettiğimiz karın çok önemli bir kısmı dışarıdan pozisyon aldığımız hammadde den kaynaklanması nedeniyle buradan oluşan ortak dışı karın yine önümüzdeki yıllarda ortaklarımıza sermayeleri oranında yüksek kar payı olarak dönüşü sağlanmış olacaktır”diye ifade etti.
Pandemi dolayısıyla dünyadaki olumsuz gelişmelere rağmen ellerindeki hammaddeyi muhafaza ettiklerini, ayrıca yurt dışı piyasalarından yüksek miktarda hammadde tedarikinde bulunmalarının yüksek kârlılığa ulaşmalarını sağlandığını açıklayan Akgün; “Zor geçen ticari ve sınai faaliyetlerimizin toparlanarak zararla kapanması kuvvetle muhtemel olan iş yılı faaliyetlerinin karla kapatılması noktasında; henüz pandemi sürecinin başında ve covid-19 salgınının Çin’de yayılmaya başladığı erken evrede emtia piyasalarında ve dünya lojistik zincirindeki olası etkileri konusunda öngörülü davranarak, gerek elimizdeki hammaddeyi muhafaza etmemiz gerekse de yurt dışı piyasalardan ileriye dönük uygun fiyatlı ve yüksek miktarda hammadde tedariğin de bulunmamız iş yılının ikinci yarısında tüm dünyada pandemi etkisiyle hammadde piyasalarında yaşanan çok ciddi yükselişlerle birlikte elde ettiğimiz pozisyon karları kötü başlayan iş yılını mali olarak Birlik adına en yüksek karlılığa ulaşılan iş yılı olarak tamamlamamızı sağlamıştır. Bu itibarla hem çok önemli tecrübeler edindiğimiz hem de yüksek karlılığa ulaştığımız bir iş yılı olarak Birlik tarihindeki yerini almıştır. Bu konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum”dedi. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında  İş Birliği anlaşması imzalandı
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri...
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI