TURİZM ZABITA ELEKTRİKLİ BİSİKLETLER İLE...

TURİZM ZABITA ELEKTRİKLİ BİSİKLETLER İLE GÖREV YAPIYOR

TURİZM ZABITA ELEKTRİKLİ BİSİKLETLER İLE GÖREV YAPIYOR

TURİZM ZABITA ELEKTRİKLİ BİSİKLETLER İLE GÖREV YAPIYOR
07 Mayıs 2022 - 12:06

Edirne Belediye Başkanlığı turizm zabıta ve güvenlik görevlileri çevre dostu elektrikli bisikletler ile görev yapıyorlar.
Mülkiyeti ve projesi Edirne Belediyesi'ne, finansmanı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ait olan Selimiye Cami Çevresi ve Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi kapsamında başlatılan meydan düzenleme çalışmaları sona yaklaşıyor. Yakın zamanda açılması planlanan meydanın, Mimar Sinan'ın mimarlık tarihine damgasını vuran eseri Selimiye Camisi’ne yakışır bir meydan olacağını ve Edirne’nin turizmine de büyük katkı sağlayacağını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, burada turizm zabıtasının ve güvenlik görevlilerinin çevre dostu elektrikli bisikletler ile görev yapacaklarını söyledi.
Selimiye Meydanı’nda kullanılması amacıyla 7 adet elektrikli bisikletin belediye envanterine eklendiğini belirten Başkan Gürkan,  “Çevre dostu elektrikli bisikletleri turizm zabıtası ve güvenlik görevlileri kullanacak. Burada seyyar satıcılara ve kuşyemi satışına izin vermeyeceğiz. Edirne’ye gelen misafirlerimizin ve hemşehrilerimizin burada gönül rahatlığıyla vakit geçirmesini, gezmesini istiyoruz. Bu nedenle turizm zabıta ve güvenlik görevlilerimiz çevre dostu elektrikli bisikletler ile görev yapacaklar. Hareket kabiliyetini kolaylaştıran ve trafiğe kapalı alanlarda olaylara daha rahat müdahale edilmesini sağlayan elektrikli bisikletlerle görev yapan ekiplerimiz, olaylara daha seri bir şekilde müdahale edebilecekler. Edirne’mize hayırlı olsun” dedi.  
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ