ULUS PAZARINA, MASKESİZ GİRMEK YASAK, HES KODU...

ULUS PAZARINA, MASKESİZ GİRMEK YASAK, HES KODU OLMAYAN TEZGAH AÇAMIYOR

ULUS PAZARINA, MASKESİZ GİRMEK YASAK, HES KODU OLMAYAN TEZGAH AÇAMIYOR

ULUS PAZARINA, MASKESİZ GİRMEK YASAK, HES KODU OLMAYAN TEZGAH AÇAMIYOR
30 Ekim 2020 - 22:51

Pandemi sürencinden dolayı Ulus Pazarında tedbirler artırılarak denetimler sıklaştırıldı. Pazara  HES kodu olmayan esnaf tezgah açamıyor, maskesi olmayanda pazara alışverişe giremiyor. Her şeyden önce sağlık diyen Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi (UPEK) Başkanı Bülent Reisoğlu, “herkes kurallara uysa bu süreci kısa sürede daha sağlıklı atlatırız” dedi.
Pandemi tedbirlerini üst düzeye çıkardıklarını aktaran Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi (UPEK) Başkanı Bülent Reisoğlu, İlk günden itibaren pandemi boyunca esnafımızı ve halkımızı tedbir konusunda uyarıyoruz, tedbiri elden bırakmıyoruz. Her şeyden önce sağlık diyerek hareket ediyoruz. Önce tedbir, sağlık, sonra alışveriş diyoruz. Pazarımızın girişinde içinde 'Önce tedbir' yazılı pankartlarımız duruyor. Halkın her noktada tedbiri elden bırakmaması için sürekli hatırlatma yapıyoruz. Pazarımızın girişlerinde, pazarımızın ortalarında 50 değişik noktada el dezenfeksiyon noktalarımız var. Edirne Valiliği ve Edirne Belediye Başkanlığının hazırladığı Bulgarca ve Türkçe uyarı anonsları sık sık yapılmakta. Halkımızın maske takması ve sosyal mesafenin korunması yönünde uyarılar eksik edilmiyor,sık sık denetim yapıyoruz.  Pazarımızda tedbirin elden bırakılmaması için ilk günkü seferberliğimiz aynı titizlikle sürüyor. Yoğun bir çalışma içindeyiz. Bu durum hafife almaya gelmez. Hiç bir şekilde rehavete kapılmamalıyız”dedi.
HES KODU OLMAYAN TEZGAH AÇAMIYOR
HES kodunu okutmayan pazarcı esnafına kesinlikle tezgah açtırılmadığına dikkat çeken Reisoğlu; “Pazarcı esnaflarımızın HES kodları pazar açılırken sorguluyoruz ve HES kodu sorgulanmayan esnafımız pazara asla alınmıyor.Biz tüm önlemleri alıyoruz. UPEK Yönetimi ve ulus pazarı esnafı olarak her şeyden önce sağlık diyerek halkımızın tedbirlerini alıp alışveriş yapmasını istiyoruz. Bu zor günleri hep birlikte el birliği ile aşacağımıza inanıyoruz"şeklinde açıkladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 Aralık Paylaşma Günü
1 Aralık Paylaşma Günü
ENGELLİLER UZAKTAN EĞİTİM MAĞDURU
ENGELLİLER UZAKTAN EĞİTİM MAĞDURU