ULUS PAZARINDA TURİST YOĞUNLUĞU

ULUS PAZARINDA TURİST YOĞUNLUĞU

ULUS PAZARINDA TURİST YOĞUNLUĞU

ULUS PAZARINDA TURİST YOĞUNLUĞU
17 Temmuz 2021 - 10:17

Bulgar turistler ile gurbetçiler, Edirne'deki halk pazarında yoğunluk oluşturdu
Edirne'de gıdadan tekstile kadar birçok ürünün bulunduğu Ulus Pazarı, Bulgar turistler ile gurbetçilerden yoğun ilgi görüyor.Başta çevre iller olmak üzere Yunanistan ve Bulgaristan'dan ziyaretçilerin uğrak yeri olan, Sosyete Pazarı olarak da bilinen alanda, 300 esnaf tezgah açtı.
Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, pazarın en yoğun günlerinden birini yaşadığını belirtti.
Pazarın özellikle Bulgaristan'dan alışveriş yapmak için gelen turistlerin akınına uğradığını ifade eden Reisoğlu, şöyle konuştu
Bayram nedeniyle pazar müşteri akınına uğramış durumda. Bulgaristan'dan gelen vatandaşlara, gurbetçi vatandaşlarımız da eklendi. Edirne eski canlı günlerine dönüyor. Özellikle Bulgar turistler turlar halinde pazara geliyor. Paraları değerli olduğu için iğneden ipliğe Edirne'den alıp gidiyorlar. Bir de giderken araçlarının benzinlerini dolduruyorlar. Eskiye nazaran 5 kat fazla alışveriş yapıyorlar.
Bulgaristan'dan alışveriş için Edirne'ye gelen Sevcan Türkyılmaz, aşırı kalabalık nedeniyle alışveriş yapmakta zorlandıklarını belirterek, Bayram alışverişi yapmaya geldik. Fiyatlar gayet uygun. Bakalım neler alacağız. dedi.
Bulgar vatandaşlar da pazardaki fiyatlardan memnun olduklarını, tüm ihtiyaçlarını buradan alarak ülkelerine döndüklerini söyledi.
Edirne'de oturan bazı vatandaşlar ise pazardaki fiyatların yüksek olmasından yakındı.AA
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında  İş Birliği anlaşması imzalandı
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri...
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI