VAKIF KİRACILARININ GÖZÜ BU KARARDA

VAKIF KİRACILARININ GÖZÜ BU KARARDA

VAKIF KİRACILARININ GÖZÜ BU KARARDA

VAKIF KİRACILARININ GÖZÜ BU KARARDA
13 Aralık 2019 - 00:22

YEŞİM DRAMALI
Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren tarafından vakıf kiracılarına yapılan zam hakkında, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz ve kiracı temsilcileri Güneren’i ziyaret etti.
CHP Milletvekili  Okan Gaytancıoğlu, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz ve çarşı esnaf temsilcileri ile birlikte Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren’i ziyaret edip vakıf dükkanlarına yapılan yüzde 268 oranda ki kira zammı ile ilgili görüşmelerde bulundular.  Toplantı çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP Milletvekili  Okan Gaytancıoğlu,esnafın zor durumda olduğunu,çarşılara hiçbir turistin gelemediğini  söyleyerek bu konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını da belirti.
ÇÖZÜM HAVASI ALDIK
Yargılaya gitmeden çözülmesini umut ediyoruz diyen CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, “Vakıflarda kiracı olan tüm esnaflarımız dilekçe verecek. En kısa sürede, 3 gün içersinde kendilerine dönüş yapılacak. Olumlu bir hava var. Ankara’da da çalışmalar var. İktidar partisi milletvekilimiz de çalışmalar yapıyor. Sorunun çözüleceğine dair bir hava edindik. Sonrasında yargı süreci de var ama yargıya kalmayacağı kanaatindeyim. Diyalog eksikliğinden kaynaklı nedenler de olmuş ama biz görüşlerimizi aktardık. Esnafın zor durumda olduğunu söyledik. İşlerin göründüğü gibi olmadığını, ekonomik sıkıntının en çok esnafları etkilediğini, Edirne’de şuan turist alsa da bu turistlerin Arasta’daki, Kapalı Çarşı’daki ve Bedesten’deki esnaflardan alışveriş yapmadığını özellikle belirttik. Gelen turistlerin büyük bir bölümünün alışveriş merkezlerinden alışveriş yaptığını anlattık”dedi.
İSTEDİĞİMİZ SONUÇ ÇIKANA KADAR TAKİPÇİSİYİZ
Olumlu sonuç alana kadar takipçisi olacaklarını açıklayan CHP Milletvekili  Okan Gaytancıoğlu ;“Dolayısıyla kiraların çok yüksek olduğunu aktardık. Olumlu izlenimler aldık. Konu biraz daha değerlendirip, incelenecek. Her aşamasında takipçisiyiz. İstediğimiz sonuç çıkmazsa devam edeceğiz mücadelemize. Şuanda olumlu bir sonuç gelecek gibi görünüyor. Edirne’nin yaklaşık bir aydır gündemini meşgul eden bu konuyu tatlıya bağlayacağız. 3 siyasi partinin milletvekili, esnaf odasını ve vakıflar müdürünü alarak hep beraber çay içebiliriz. Edirne’nin sorunları hepimizin sorunları. Esnafın sorunları her yerde var ama, Edirne bizim için son derece özel. Edirne’yi tanıtıp, büyütmemiz lazım. Ne kadar çok büyütürsek istihdam, ne kadar çok tanıtırsak o kadar çok turist gelir. Sorun da kendiliğinden çözümlenir. İYİ Parti Milletvekilimiz Orhan Çakırlar yanımızda yok ama, bizim yanımızda olduğunu ifade etti”dedi.
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Kemal Cingöz,esnafımızın sorunu çözülene kadar bu işin takipçisi olacağız. Eğer uzlaşarak çözülmezse yargıya intikal ettireceğiz dedi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'' RANDEVULU SANAL SIRA '' SİSTEMİ HAYATA GEÇTİ
'' RANDEVULU SANAL SIRA '' SİSTEMİ HAYATA GEÇTİ
TABAKOĞLU İLE DEVAM
TABAKOĞLU İLE DEVAM