YETENEKLERİ FARK EDİLECEK

YETENEKLERİ FARK EDİLECEK

YETENEKLERİ FARK EDİLECEK

YETENEKLERİ FARK EDİLECEK
08 Ocak 2020 - 00:24

Edirne’nin Mimar Sinan Ortaokulu öğrencilerinin yeteneklerini fark etmelerini sağlamak amacıyla geliştirdikleri İlmek İlmek Sevgi Yumağı projesi çerçevesinde, Amigurumi örgü çalışmaları yaptılar.
Günümüzde eğitim maratonu içerisinde yer alan çocukların teknolojinin de gelişmesiyle, yoğun eğitim saatlerinden sonra kalan zamanlarını bilgisayar oyunlarıyla ve televizyon izleyerek geçirdikleri bilinmektedir. Bu nedenle de çocuklar bir şeyi üretmenin, bağımsız davranmanın hazzını yaşayamamaktadırlar. Çocukların bir şeyler üretmesine destek olacak sanatsal etkinliklere katılma şansı pek olmamakta daha da önemlisi çocuklar sanatsal etkinliklerin yaşantımızdaki önemli etkilerini bilememektedirler.
Edirne Mimar Sinan Ortaokulu, hayata geçirdikleri "İlmek İlmek Sevgi Yumağı" projesi ile öğrencilerimizin gelişimlerine olumlu katkı sağlamak, öğrencilerimizin yaptıkları çalışmalarda dikkatleri geliştirerek kendilerine olan öz güvenlerinin arttırılması hedefleniyor. Ayrıca proje kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde devamsızlık sorunu gözlemlenen öğrencilerin okula olan aidiyetinin arttığı ve devamsızlık sorununun ortadan kalktığı görüldü.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haluk Levent özür diledi: Ben başaramadım
Haluk Levent özür diledi: Ben başaramadım
"Can dostlar"ına hayvan otelinde konaklama imkanı