2 MİLYONLUK YARDIM TALEBİ

2 MİLYONLUK YARDIM TALEBİ

2 MİLYONLUK YARDIM TALEBİ

2 MİLYONLUK YARDIM TALEBİ
22 Ekim 2019 - 09:33
Reklam

ŞENER URFA
Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, belediyenin giderlerini azaltmak ve sıfır atık projesine destek vermek için hayata geçirmeyi planladığı proje için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 2 milyon yardım talebinde bulunacak.
Artan şehirleşme tüketimi de beraberinde getirerek çok daha fazla atığın oluşmasına sebep oluyor. Katı ve sıvı atıklar, doğal kaynakların tüketilmesi ve iklim değişikliği gibi insanlığı tehdit eden hava, su ve toprak kirliliğini meydana getiriyor.
Katı ve sıvı atıkların azaltılması, israfın önlenmesi, atıkların geri dönüştürülmesi, kaynakların daha verimli kullanılması ve etkin toplama sistemlerinin kurulmasını kapsayan atık yönetim yaklaşımı olarak tanımlanan Sıfır Atık Projesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hayata geçirildi.
Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan’da, Sıfır Atık Projesini Havsa’da hayata geçirmeyi planladığını söyledi.
Belediyemiz sınırlarındaki katı ve sıvı atıkların insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde bertaraf edilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 2 milyon nakdi yardım talep edeceğiz diyen Balkan, proje onaylanırsa plastik, cam, kağıt ve birçok atığın ayrıştırılıp geri dönüşüm olarak kullanılacağını açıkladı.
Projenin hayata geçmesiyle birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayıyla şartlara uygun büyük TIR alınacağını ifade eden Balkan, her gün Havsa’dan Edirne’ye birçok kez giden çöp kamyonlarının 3 günlük topladığı çöpü bu TIR’ın tek seferde Edirne’ye katı atık bertaraf tesisine götürebileceğini anlattı.
Balkan, ayrıca proje kapsamında sadece TIR değil, çöp kamyonları, çöp nakliye araçları ve birçok araç alınacağını da ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...