AFET ÖNLEMİNE 22 EKİPLE ÇALIŞMA

AFET ÖNLEMİNE 22 EKİPLE ÇALIŞMA

AFET ÖNLEMİNE 22 EKİPLE ÇALIŞMA

AFET ÖNLEMİNE 22 EKİPLE ÇALIŞMA
24 Şubat 2021 - 00:38

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Engin Öztürk, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının planlamasıyla kamu yapılarında afetlere karşı önlemler alındığını bildirdi.
Öztürk, AA muhabirine, Cumhurbaşkanlığı 2019-2023 11. Kalkınma Planı çerçevesinde çalışmaların sürdüğünü belirtti. Kalkınma planı çerçevesinde "afetlere karşı alınacak önlemler" başlığı altında kamu yapılarının envanter bilgi sisteminin çıkarıldığını anlatan Öztürk "KAYES çalışmasına başlandı. Ülkemizdeki tüm kamu yapılarının envanter bilgi sistemini çıkartıyoruz. Gerekli olan kamu yapılarının güçlendirilmesi hedefleniyor. Bu bilgi sistemi doğrultusunda kamu yapı stoğunu ortaya çıkarıyoruz." dedi.
EDİRNE'DE 22 EKİP GÖREV YAPIYOR
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bu kapsamda çalışmalarına devam ettiğini aktaran Öztürk, şunları kaydetti: "Edirne Valiliği'mizden aldığımız olurla 22 ekip kurduk. Her ekip 2 teknik eleman mühendis ve mimarlardan oluşuyor. Bu ekiplerimiz sahaya çıkarak, kamu yapılarının bilgilerini, bina kaç katlıdır, kaç yılında yapılmıştır, binada katlar arasında düzensizlik var mıdır? Bu bilgiler alınıp kaydediliyor. Ekipler daha sonra merkezde toplanarak bu yapıların değerlendirmesini yapmaktadır. Devletimiz bu şekilde ülkemiz genelindeki tüm kamu yapılarının bilgi sistemini çıkarmış olacaktır."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MERİÇ NEHRİ’NE DÜŞTÜ, SON ANDA KURTARILDI
MERİÇ NEHRİ’NE DÜŞTÜ, SON ANDA KURTARILDI
İBA,
İBA, "KONGRELER İLE BAĞLANTILI BİR TANE BİLE VAKA YOK"