AK PARTİ’DEN İSTİFA EDEN AKMEŞE’NİN...

AK PARTİ’DEN İSTİFA EDEN AKMEŞE’NİN YERİNE BELGİN İBA ATANDI

AK PARTİ’DEN İSTİFA EDEN AKMEŞE’NİN YERİNE BELGİN İBA ATANDI

AK PARTİ’DEN İSTİFA EDEN AKMEŞE’NİN YERİNE BELGİN İBA ATANDI
22 Kasım 2019 - 11:36
Reklam

YEŞİM DRAMALI
 
AK Parti İl Başkanı İlyas Akameşe basın toplantısı düzenleyerek istifa ettiğini açıkladı ve AK Parti İl Başkanlığına Belgin İba’nın atandığını duyurdu. AK Parti yeni İl Başkanı Belgin İba mazbatasını Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’dan alarak resmen görevine başladı.
Düzenlemiş olduğu basın toplantısında istifasını AK Parti Genel Merkezi'ne sunduğunu açıklayan eski AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana çeşitli kademelerinde görev yaptığını ve yapamaya devam edeceğini söyledi.

İstifasını açıklayan AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe duygusal bir konuşma gerçekleştirerek şunları kaydetti; "2001 yılında partimin kurulmasıyla Kurucu İl Yönetim Kurulu üyeliği ile başlayan siyasi hayatım,  daha sonra da il yönetiminin çeşitli kademelerinde görev alarak sonrasında milletvekili adaylığım yaptım. 12 Ocak 2016 tarihinde onurla ve itibarla geldiğim Edirne İl Başkanlığı görevine başladım.  Partimize hizmet için yapmadığım görev kalmadı. Önümüzde Olağan Kongre süreci var. Bu süreçle ilgili hem merkezimizde hem Edirne’miz de belli çalışmalar var. Hem il başkanları toplantısı hem de kongre süreciyle ilgili ben genel merkezdeydim. Bugün itibariyle AK Parti Edirne İl Başkanlığımdan istifa ettiğimi genel merkezle paylaştım. Bunu hem sizinle hem de Edirnelilerle paylaşmak istiyorum. Hem hakkımızda hem Edirneliler için hayırlara vesile olur. Görev yaptığım süreçte Türkiye’nin çok önemli konuları vardı. Başta 15 Temmuz hain darbe girişimi. Ülkemizin gezi olayları, hendek olayları,  17 -25 Aralık yargı kumpası, 15 Temmuz hain darbe girişimi, kur saldırıları, sınırımızda terör devleti kurma teşebbüsleri gibi bir çok zorluğu göğüsledi. Bu zor şartlarda bütün arkadaşlarımızın desteği ile Edirne’de biz görev yapmaya çalıştık. Ben başta il yönetimi olmak üzere bütün teşkilat mensuplarımıza ve bütün Edirnelilere çok teşekkür ediyorum. Hakikatten bize sahip çıktılar. Aileme, basın mensuplarına teşekkür ediyorum. İl Başkanı olarak görev aldığım sürede 1 referandum 1 genel ve 1 yerel seçim de teşkilatlarımızın olağan üstü gayreti ile çalıştık. Yerel seçimlerde başta en büyük ilçemiz Keşan olmak üzere Havsa, Lalapaşa ve 4 beldemizde başarılı olduk. Bu başarı tüm arkadaşlarımızın üstün gayretiyledir.  4 senedir oy oranımızda artış oldu. Ama istediğimiz hedeflere çıkamadık. Ama son seçimde ciddi bir artışımız var. Bu da Edirnelilerin bize ne kadar sahip çıktığının göstergesidir. Edirnelilerin bu desteği önümüzdeki günlerde artarak devam edecektir. Hiç şüphem yok. 4 yıl gibi uzun bir süre ben Edirne’de görev yaptım.  Bazılarının hayal edemediği şeyi ben 4 yıl süreyle yaptım. Bugün benimle birlikte il yönetimi de istifalarını verdi. Ben bu görevi hep bir bayan arkadaşa bırakmak istedim. Sayın Belgin İba, bugün itibari ile Edirne İl Başkanlığına atanmıştır. Ben bu süreçte başkanımıza başarılar diliyorum. Onun da hep üzerine koyarak devam edeceğinden hiç şüphem yok. Bize düşen ne görev varsa biz her zaman hazırız. Görev sadece sandalyelerle olmaz. Eğer biz bir dava partisiysek bu işin içinde her zaman olacağız. İl Başkanlığı ile ilgili bu süreçte siyasete bir es koyduk. Bundan sonra da AK Parti'ye hizmet etmek için verilecek görevleri de en iyi şekilde yapmayı kabul edeceğiz” dedi.    

                Ak Parti İl Başkanı Belgin İba kimdir, 1975 Edirne Keşan ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğretimini İstanbul, yüksek öğrenimini Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi fizik bölümünde tamamladı. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda bir süre öğretmenlik yapması sonrası iş hayatına atıldı. Edirne’de pek çok iştirake ve istihdama imza attı. İş kadını kimliğinin yanında memleket meselelerinin çözümüne katkı sunmak amacıyla siyasetle de ilgilendi. AK Parti Belediye Meclis üyeliği görevini 2009 – 2014 yılları arasında gerçekleştiren İba, evli ve 2 çocuk annesi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI