AŞEVİNDE KORONA MESAFESİ

AŞEVİNDE KORONA MESAFESİ

AŞEVİNDE KORONA MESAFESİ

AŞEVİNDE KORONA MESAFESİ
27 Mart 2020 - 00:01

YEŞİM DRAMALI
Edirne Kızılay Aşevi Korona  Virüs tedbirleri kapsamında her gün 750 kişiye sosyal mesafe kontrolünde yemek dağıtmaya devam ediyor. Edirne Kızılay Şube Başkanı  Kadir Çakay, Korona Virüse karşı bütün tedbirleri aldıklarını ve 65 yaş üstü ihtiyaç sahiplerine günlük yemek dağıtımlarını evlerinde gerçekleştirdiklerini belirti.
 Bütün dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de her gün hızla yayılmaya devam eden bulaşıcı hastalık Korona Virüse karşı Edirne Kızılay şubesi bünyesinde ki Aşevinde yemek dağıtımları sosyal mesafeye göre içeriye teker teker girip yemeklerini alıyorlar.
Kızılay Edirne Şube Başkanı Kadir Çakay,yeteri kadar stoklarımız var,ihtiyaç sahiplerine hijyen kuralları içinde yemek ve ihtiyaç dağıtımlarımızı yapıyoruz dedi.
Evinden çıkamayan 65 yaş üstü ve hasta olan vatandaşlara ise evlerine her gün yemeklerini ve gerekli olan ihtiyaçları evlerine kadar bıraktıklarını  söyleyen Çakay, Aşevinden almak isteyen vatanlara da normal sürecimiz devam ediyor. Kendi kapları ile gelip önce biri girip alıyor çıkıyor sonra diğer kişi içeriye girip yemeğini alıyor. Bu süreçte elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz. Herkesin sağlıklı kalması için iyi beslenmesi için gerekene yapıyoruz”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALAN DA SATAN DA MEMNUN
ALAN DA SATAN DA MEMNUN
TRAKYA ÜNİVERSİTESİNE YOĞUN İLGİ
TRAKYA ÜNİVERSİTESİNE YOĞUN İLGİ