ATAM! SEN RAHAT UYU

ATAM! SEN RAHAT UYU

ATAM! SEN RAHAT UYU

ATAM! SEN RAHAT UYU
09 Kasım 2019 - 10:54

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yılında Atatürk ve tüm şehitler için Eski Camide Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği tarafından mevlid okutuldu.
Mevlide Edirne Baro Başkanı Alper Pınar, MHP İl Başkanı Zakir Tercan, Alile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş ve Edirne halkı katıldı.
15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği Başkanı Veysel Güner mevlid öncesi yaptığı açıklamada şunlara yer verdi; “ Öncelikle Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. Yıl dönümü münasebetiyle Atatürk ve tüm şehitlerimiz için okuttuğumuz Mevlid-i Şerif programına katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, mübarek Mevlid Kandilinizi en içten dileklerimle kutluyorum. Bu yıl da çok şükür dini inanışımıza, örf ve adetlerimize göre bu topraklar için canını hiçe sayan, bu toprakları bizlere vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi andık. Mutluyum, gururluyum ve onurluyum. Atamız, şehitlerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak azdır. Bugün onlara edilen dualar kabul olsun inşallah. Merhum Akif’in de bahsettiği gibi “Eski Dünya, Yeni Dünya, bütün akvam-ı beşer” in hayâsızca saldırdığı bir ortamda Atatürk; Umut olmuş, ufuk olmuş, bu akına ayrı ayrı karşı koyan vatan evlatlarını birleştiren güç olmuştur. Ülkü olmuş, Cumhuriyeti kurmuştur. “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir” sözünü dile getiren Atatürk’e 15 Temmuz’da olduğu gibi canımız pahasına sadık kalacağımızı ve Cumhuriyeti onun döneminde de var olan ve şiddetle karşı çıktığı mandacı, himayeciler ile harici düşmanlara karşı sadakatle savunacağımızı belirtmek isterim. Atam! Sen rahat uyu. Türkiye Cumhuriyeti oynanan tüm oyunlara, iç ve dış düşmanlara rağmen ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BULGARİSTAN-SÜLOĞLU DOSTLUĞUNA DEVAM
BULGARİSTAN-SÜLOĞLU DOSTLUĞUNA DEVAM
TMMOB’UN BAŞKANI AVUKATOĞLU SEÇİLDİ
TMMOB’UN BAŞKANI AVUKATOĞLU SEÇİLDİ