BANKA KUYRUĞU VATANDAŞI İSYAN ETTİRDİ

BANKA KUYRUĞU VATANDAŞI İSYAN ETTİRDİ

BANKA KUYRUĞU VATANDAŞI İSYAN ETTİRDİ

BANKA KUYRUĞU VATANDAŞI  İSYAN ETTİRDİ
17 Temmuz 2021 - 10:13
Reklam

Edirne’de Kurban Bayramı tatili öncesinde banka önlerinde uzun kuyruklar oluşunca, saatlerce bekleyen vatandaşlar isyan etti.
Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, vatandaşların kurban ve alışveriş telaşı devam ediyor. Bayram tatili öncesi bankaların son mesai gününde para çekmek ve göndermek ya da işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar banka şubeleri ve bankamatiklerin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Sabahın erken saatlerinden itibaren oluşmaya başlayan kuyruklarda vatandaş bankaya isyan etti.
Uzun süre kuyrukta bekleyen vatandaşlar, Kurban Bayramı tatili öncesi para çekmeleri, yatırmaları gerektiğini, beklemekten başka çareleri olmadığını, belirtti.
Sabahın erken saatlerinden beri banka kuyruğunda bekleyen Selim Ergün, Havalar çok sıcak. Saat 9’da geldim buraya. Belki bize sıra gelmez akşama kadar bekleriz”dedi.
Almanya’dan tatile gelen ve para çekmek için bankada kuyrukta bekleyen gurbetçi vatandaş,
Sıcaktan bunaldık. Rezillik bu. 45 sene Almanya’da yaşadım, böyle bir şey görmedim. Hava da çok sıcak ter, su içindeyiz. 1 saati geçti buradayız. Daha bir saat de bekleriz.Sıcakta beklemek çok zor ama mecburuz”şeklinde konuştu.
Emekli maaşını çekmek için sıra bekleyen Bedri Üner, Maaşımı çekmek için geldim. Bayram dolayısıyla yoğun. Saat 2’ye doğru ancak sıra gelir. Ya kuyruğu bırakacağız ya da bekleyeceğiz”diye ifade etti.
 
Üreticinin banka kuyruğunda ki isyanı ise; “Ürün döktük. Biz çiftçiyiz. Her yerde böyle sıra bekliyoruz. Koskoca banka bu kadar müşterisi var, başka şube de açmalı. Bizim kaderimiz bu, çile çekmek.
Eziyet bu, bu kadar  insanı içeriye almayacaksan hastalıktan dolayı. Bu çiftçilerin çilesi böyle, böyle de devam eder”diye isyan etti.
Ebruhan Taşkın’da, “Biz emekli maaşımızı çekeceğiz. Hastanede hastamız yatıyor, para götüreceğiz. Paramızı çekemiyoruz. Ben yurtdışından geliyorum, böyle bir şey görmedim hayatım boyunca. Sıra bize saat 12 gibi gelir herhalde. O da sonra kapanır banka zaten”. Yeşim Dramalı-Begüm Denkten
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR
YÜKSEK GETİRİLİ BİTKİLERİN ÜRETİMİ YAYGINLAŞTIRILACAK
YÜKSEK GETİRİLİ BİTKİLERİN ÜRETİMİ YAYGINLAŞTIRILACAK