BARO BAŞKANI PINAR, BARO SEÇİMLERİ HAKKINDA...

BARO BAŞKANI PINAR, BARO SEÇİMLERİ HAKKINDA KONUŞTU

BARO BAŞKANI PINAR, BARO SEÇİMLERİ HAKKINDA KONUŞTU

BARO BAŞKANI PINAR, BARO SEÇİMLERİ HAKKINDA KONUŞTU
20 Ocak 2021 - 09:59

İç İşleri Bakanlığı tarafından çıkarılan genelge doğrultusunda seçimlerini gerçekleştiremediklerini ve bundan sonra da bir erteleme olacaksa kanunla yapılmasını talep ettiklerini belirten “Edirne Baro Başkanı Av. Alper Pınar; İl hıfzıssıhha kurullarının aldıkları karar geçerli kabul edilse de, biz aynı düşüncede değiliz. Kanunen bir düzenleme yapılarak yeni takvimin belirlenmesini istiyoruz” dedi.
Biz işlerimiz icraatlarımız yapamaz durumdayız artık bu belirsizliğe bir çözüm bulunmasını istiyoruz diye açıklayan Edirne Baro Başkanı Av. Alper Pınar; “Pandemi süreci kendi açımızdan baktığımızda,kanunumuz gereğince normal Ekim ayında yapmamız gereken seçimleri pandemi dolayısı ile  yapamadık. Hala İç İşleri Bakanlığı genelgesi ile 1 Mart’a kadar yapamaz durumdayız. Tekrar  bir erteleme olup olmayacağını bilmiyoruz. Hukuki olarak beklentimiz,bir erteleme olacaksa artık kanunla yapılmalı. Genelgeyle yapılması son derece hukuki durumda mahkeme kararlarına göre İl hıfzıssıhha kurullarının,umumi  hıfzıssıhha kanuna dayanarak aldıkları karar geçerli kabul edilse de,biz aynı düşüncede değiliz. Kanunen bir düzenleme yapılarak yeni takvimin belirlenmesini istiyoruz. Artık bu belirsizliğin ortadan kalkmasını istiyoruz. Bu belirsizlik nedeniyle normal rutin baro faaliyetlerimizi yapamıyoruz. Pandemi nedeniyle sosyal faaliyetlerin kısıtlanması başka bir konu,bizim icraata yönelik işlemler yapabilmemiz başka bir konu. Bunun bir an önce netleşmesini ve artık her seçim döneminde olduğu gibi kendimizi genel kurulun vicdanına emanet etmek istiyoruz. Hukuk açısından adalet açısından sağlık,sosyolojik,psikolojik ve ekonomik açıdan iyi bir yıl diliyorum”dedi.
2020 yılını değerlendiren Edirne Baro Başkanı Av. Alper Pınar; “2020 yılı bütün dünya için zor bir yıl oldu. Normal sürdürdüğümüz hayatın dışında,hayal edemediğimiz  şeyler  yaşadık. Bunun başında da pandemi geliyor ve halada etkileri devam ediyor. Pandemi öyle bir hal aldı ki,sosyal hayatımızda,iş hayatımızdan fedakarlıklar yapmak zorunda kaldık. Ailemizle bile sarılamaz hale geldik. Ekonomik,sosyal ve psikolojik olarak ta hem ülkemizi hem dünyayı etkiledi. Yeni bir dünya düzenine geçiyoruz. 2021 yılından istediğimiz öncelikle pandeminin etkilerinin bir an önce ortadan kalkması ve normal bir sürece girmemiz ve eskiden olduğu gibi yürüttüğümüz faaliyetleri sürdürmek. Sağlıklı olup,ekonomimizin eski  canlılığına kavuşması. Esnafımızın ve tüm sektörlerin hiçbir sıkıntı yaşamaması en büyük temennimiz bu”diye ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KİSPETÇİLER HASRETLE KIRKPINAR’I BEKLİYOR
KİSPETÇİLER HASRETLE KIRKPINAR’I BEKLİYOR
65 YAŞ ÜZERİNE EGZERSİZ ETKİNLİĞİ
65 YAŞ ÜZERİNE EGZERSİZ ETKİNLİĞİ